Չեխիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միխալ Բիլեկը երեկ Դանիայի հավաքականից 3:0 հաշվով կրած պարտությունից հետո հայտարարել է, որ կարող է հեռանալ պաշտոնից:
Այժմ չեխերը մարտի 26-ին Երևանում պետք է հանդիպեն Հայաստանի հավաքականի հետ: «Եթե մենք չհաղթենք Հայաստանին, ես կհեռանամ Չեխիայի հավաքականից,-Բիլեկի խոսքն է մեջբերում sport-express.ru-ն:-Մենք արդեն չափից շատ միավորներ ենք կորցրել, բայց իրավիճակը դեռ կարելի է շտկել: Այս թիմը մի քանի անգամ ապացուցել է, որ ունակ է ուշքի գալու անհաջողություններից հետո: Հիմա մենք պետք է ցույց տանք, թե ինչի ենք ընդունակ»:

23 Март 2013 - 07:05 AMT
Главный тренер сборной Чехии Михал Билек после вчерашнего поражения в домашнем матче отборочного турнира чемпионата мира-2014 от Дании (0:3) заявил, что может покинуть свой пост. Теперь чехам 26 марта в Ереване предстоит провести гостевую встречу против Армении.
“В случае если мы не обыграем сборную Армении, я уйду, – слова Билека передает sport-express.ru. – Мы уже потеряли слишком много очков в этом цикле, впрочем, ситуацию еще можно исправить. Эта команда несколько раз доказывала, что способна прийти в себя после неудач. Теперь мы должны показать, на что способны”.