Թբիլիսիում շարունակվում են հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության առաջին օրվա մենամարտերը: Իր վստահ ելույթներով հայ երկրպագուներին շարունակում է ուրախացնել Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր և Եվրոպայի գործող չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը:
Կիսաեզրափակիչ գոտեմարտում Ալեքսանյանի մրցակիցը Ադրբեջանը ներկայացնող Շալվա Գադաբաձեն էր: Առաջին մրցափուլում Ալեքսանյանը հաղթեց 1:0 հաշվով, իսկ երկրորդում` 3:0:
Այս ըմբիշները միմյանց հետ վերջին անգամ հանդիպել էին անցած տարվա վարկանշային մրցաշարի ժամանակ, որը տեղի է ունեցել Սոֆիայում: Այն ժամանակ կիսաեզրափակչում հայ մարզիկը կրկին ուժեղ էր գտնվել` հաղթելով 3:0 հաշվով: Ալեքսանյանը դուրս եկավ ԵԱ եզրափակիչ, որտեղ կմրցի բուլղարացի Վլադիսլավ Մետոդիևի հետ:

23 Март 2013 - 12:38 AMT
В Тбилиси продолжается схватки первого дня чемпионата Европы по греко-римской борьбе. Своим успешным выступлением армянских болельщиков продолжает радовать бронзовый призер Олимпийских игр и чемпион Европы Артур Алексанян (в/к 96).
В полуфинальной схватке соперником Алексаняна был представитель Азербайджана Шалва Гадабадзе. В первом периоде армянский борец победил со счетом 1:0, а во втором- 2:0.
Борцы в последний раз встречались на рейтинговом турнире в Софии, тогда в полуфинале армянский спортсмен был сильнее Гадабадзе и победил с сухим счетом – 3:0.