Չեխիայի հավաքականի կիսապաշտպան Տոմաշ Հյուբշմանը, որը «Շախտյորում» խաղում է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, Հայաստանի հետ խաղից առաջ ասել է, որ հայկական ընտրանին հաջողության հասնելու մեծ ցանկություն ունի:
«Եվրո-2012-ի ընտրական փուլի վերջին խաղում Հայաստանը չկարողացավ հաղթել Իռլանդիային, իսկ այժմ նրանք ցանկություն ունեն հայտնվել ԱԱ եզրափակիչ փուլում»,-Հյուբշմանի խոսքերն է մեջբերում lidovky.cz-ն:
Նա հավելել է, որ Մխիթարյանը Հայաստանի հավաքականի ամենակարևոր խաղացողներից է և արագաշարժ է. «Նրան օգնում են Մարկոս Պիզելին ու Յուրա Մովսիսյանը, ինչպես նաև Դոնեցկի «Մետալուրգի» ֆուտբոլիստները:
Չեխիա-Հայաստան խաղը տեղի կունենա մարտի 26-ին Երևանում: Ընտրական B խմբում Չեխիան 4-րդ տեղում է, Հայաստանը՝ 5-րդ:

25 Март 2013 - 07:22 AMT
Полузащитник сборной Чехии Томаш Хюбшман, который в “Шахтере” играет с Генрихом Мхитаряном, перед матчем с Арменией сказал, что у армянской команды есть сильное желание добиться успеха.
“В последней игре отборочного турнира EURO-2012 Армения не смогла победить в Ирландии, а теперь у них есть желание попасть в финальную стадию чемпионата мира”,- слова Хюбшмана передает lidovky.cz.
Он добавил, что Мхитарян является одним из самых важных игроков сборной Армении и играет быстро: “Ему помогают Маркос Пизелли и Юра Мовсисян, а так же футболисты из донецкого “Металлурга”.
Матч Армения- Чехия состоится 26 марта в Ереване. В отборочной группе В Чехия занимает 4 место, а Армения- 5.