2013թ. հունվար-փետրվար ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 203 552 ուղևոր` 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի 201 264 ուղևորի համեմատ: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 93 151 մարդ` 2012թվականի 92 44 -ի դիմաց, մեկնել է 110 401 մարդ` 2012 թվականի 108 800 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 1 597 տոննա բեռ` 2012թ. 1 234 տոննայի դիմաց:
Մասնավորապես, արտահանվել է 893տոննա բեռ` 2012թ. 578տոննայի դիմաց և ներկրվել է 704 տոննա` 2012թ. 656տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 1 281 ` 2012թ. նույն շրջանի 1 387 -ի դիմաց:

В январе-феврале 2013 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 203 552 пассажира по сравнению с 201 264 пассажирами за аналогичный период 2012 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 93 151 человек против 92 44 человека в 2012 году, а отбыло – 110 401 человек против 108 800 человека в 2012 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 1 597 тонна груза против показателя за 2012 год в 1 234 тонн. В частности, было экспортировано 893 тонны груза против 578 тонн в 2012 году и импортировано 704 тонны против 656 тонны в 2012 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за первые два месяца 2013 года составило 1 281 против 1 387 за 2012 год.