2013թ. հունվարի 1-ի տվյալներով Հայաստանի տարածքում 661 003 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասուն կա, ինչը 10,3 տոկոսով ավելի է 2012թ. նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից: Ինչպես հայտնում է Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հանրապետության տարածքում կա 303 277 գլուխ կով, ինչը 7 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա ցուցանիշը և 145 044 խոզ, որտեղ աճը կազմել է 34,2 տոկոս:
Ինչ վերաբերում մանր եղջերավոների գլխաքանակին, ապա 2013թ. հունվարի 1-ի տվյալներով աճը կազմել է 14,3 տոկոս 2012թ. համեմատ՝ հասնելով 674 731, որից ոչխարների գլխաքանակը կազմել է 645 711, աճը՝ 15 տոկոս, այծերինը՝ 29 020, աճը՝ 1,5 տոկոս:
Միաժամանակ 2013թ. հունվարի 1-ի տվյալներով երկրում կա 10 777 ձի, ինչը նախորդ տարվա ցուցանիշը գերազանցում է 8,7 տոկոսով:

По состоянию на 1 января 2013 года на территории Армении насчитывается 661 003 голов крупного рогатого скота, что на 10,3% больше аналогичного периода 2012 года. Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, при этом на территории республики насчитывается 303 277 коров, что на 7% больше аналогичного периода 2012 года, и 145 044 свиней, рост на 34,2%.
Что же касается поголовья мелкого рогатого скота, то по данным на 1 января 2013 года их рост составил 14,3% по сравнению с 2012 годом – до 674 731, из них овец – 645 711 (рост на 15%), коз – 29 020 (рост на 1,5%).
Одновременно на территории республике по данным на 1 января 2013 года насчитывается 10 777 лошадей, что выше прошлогоднего периода на 8,7%.