Ինչպես ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տեղեկացրել է ՀՖՖ հավաքականների բաժինը, Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը Հայաստան-Չեխիա հանդիպումից հետո հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ՀՖՖ նախագահի անունով, որը, սակայն, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը չի ընդունել:
Վաղը, մարտի 29-ին Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի հրաժարականի դիմումը կքննարկի նաև ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեն:
Հայաստանի հավաքականը ԱԱ ընտրական փուլում չորս խաղում կրել է երեք պարտություն և երեք միավորով զբաղեցնում է խմբի նախավերջին տեղը:

После матча Армения-Чехия, завершившегося со счетом 0:3 в пользу чехов, главный тренер армянской сборной Вардан Минасян подал на имя председателя Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна заявление об отставке, сообщает сайт ФФА. Глава Федерации, однако отставку Минасяна не принял.
Завтра, 29 марта, заявление об отставке главного тренера сборной Армении будет обсуждено Исполнительным комитетом ФФА.
В отборочном этапе ЧМ-2014 сборная Армения в четырех матчах потерпела три поражения и занимает предпоследнее место в группе.