Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր մասնակցել է «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում կազմակերպված տասներորդ հոբելյանական միջազգային մասնագիտացված «Կովկաս շինարարություն և վերանորոգում EXPO 2013» ցուցահանդեսի բացմանը, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ավանդական դարձած ամենամյա ցուցահանդեսի նպատակն է խթանել մասնակից կազմակերպությունների գործնական կապերի հաստատմանը, իրացման նոր շուկաների որոնմանը, Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումների գրավմանը, ինչպես նաև շինարարական շուկայի վերաբերյալ տեղեկատվության փոխանակմանը։
Ցուցահանդեսին մասնակցում են ավելի քան 60 տեղական և արտասահմանյան ընկերություններ, շուկայում առաջատար դիրք զբաղեցնող շինարարական, խորհրդատվական, նախագծող կազմակերպություններ այդ թվում՝ Իտալիայից, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Գերմանիայից: Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև բանկային ընկերությունները՝ ներկայացնելով հիփոթեքային, բնակարանների վերանորոգման վարկավորման և բանկային այլ ծառայություններ:
Բացման արարողությունից հետո վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ոլորտի մի քանի տասնյակ ընկերությունների արտադրանքի նմուշներին։

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял участие в юбилейной 10 по счету выставке «Кавказ строительство и ремонт Expo 2013», которая проходит в Ереване с 29 по 31 марта.
В выставке принимают участие 60 представителей сферы в лице местных компаний и гостей из Италии, Грузии, России, Германии. На этот раз в выставке «Кавказ строительство и ремонт Expo 2013» приняли участие и армянские комбанки, которые представили услуги по ипотечному кредитованию, кредитованию на ремонт квартиры и другие услуги.
Целью выставки является поиск новых рынков сбыта, привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении, демонстрация экономического потенциала Армении, поиск новых деловых партнеров.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, Тигран Саркисян посетил павильоны выставки, ознакомился с представленной в них продукцией.