2013 թվականի հունվար-փետրվար ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 155.7 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերը` 131.7 մլրդ դրամ, որոնք համապատասխանաբար 70%-ով և 58.6%-ով ապահովել են ՀՀ կառավարության առաջին եռամսյակի ծրագրի կատարումը:
2012 թվականի հունվար-փետրվար ամիսների համեմատ պետական բյուջեի եկամուտներն աճել են 30.5%-ով կամ 36.4 մլրդ դրամով, ինչը հիմնականում ապահովվել է հարկային եկամուտների աճի հաշվին:
2013 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 14.1%-ով կամ 16.2 մլրդ դրամով:
2013 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեն կատարվել է շուրջ 24.0 մլրդ դրամ հավելուրդով` առաջին եռամսյակի ծրագրով նախատեսված 2.4 մլրդ դրամ պակասուրդի դիմաց: Մասնավորապես` ներքին ֆինանսավորումը կազմել է -15.2 մլրդ դրամ, արտաքին ֆինանսավորումը` -8.8 մլրդ դրամ, հայտնում է ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:

Доходы государственного бюджета Армении в январе-феврале 2013 года составили 155,7 млрд драмов, обеспечив выполнение правительственной программы на первый квартал на 70%. Рост доходов за отчетный период по сравнению с 2012 годом составил 30,5% или 36,4 млрд драмов.
Расходы госбюджета Армении в январе-феврале 2013 года составили 131,7 млрд драмов, обеспечив выполнение правительственной программы на первый квартал на 58,6%. Показатель расходов госбюджета Армении за отчетный период на 14,1% или 16,2 млрд драмов больше показателя 2012 года.
Госбюджет Армении за первые два месяца 2013 года выполнен с профицитом в 24 млрд. драмов, против запланированного на первый квартал дефицита в 2,4 млрд драмов. Причем, внутреннее финансирование составило – 15,2 млрд драмов, а внешнее – 8,8 млрд. драмов, сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.