2013 թվականի հունվար-փետրվար ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 155.7 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերը` 131.7 մլրդ դրամ, որոնք համապատասխանաբար 70%-ով և 58.6%-ով ապահովել են ՀՀ կառավարության առաջին եռամսյակի ծրագրի կատարումը:
2012 թվականի հունվար-փետրվար ամիսների համեմատ պետական բյուջեի եկամուտներն աճել են 30.5%-ով կամ 36.4 մլրդ դրամով, ինչը հիմնականում ապահովվել է հարկային եկամուտների աճի հաշվին:
2013 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 14.1%-ով կամ 16.2 մլրդ դրամով:
2013 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեն կատարվել է շուրջ 24.0 մլրդ դրամ հավելուրդով` առաջին եռամսյակի ծրագրով նախատեսված 2.4 մլրդ դրամ պակասուրդի դիմաց: Մասնավորապես` ներքին ֆինանսավորումը կազմել է -15.2 մլրդ դրամ, արտաքին ֆինանսավորումը` -8.8 մլրդ դրամ, հայտնում է ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:

Armenian state budget revenues totaled AMD 155,7 bln in January-February 2013, ensuring 70% implementation of government program for the first quarter of the year. Revenues grew by 30,5% or AMD 36,4 bln in Jan-Feb 2013 as compared with the same period of 2012.
State budget expenditures totaled AMD 131,7 bln in Jan 2013, ensuring 58,6% implementation of government program. Expenditures of the state budget grew by 14,1% or AMD 16,2 bln as compared with 2012.
As of Jan-Feb 2013, the state budget is implemented with surplus of AMD 24 bln, with the internal and foreign funds totaling AMD 15,2 bln and 8.8 bln respectively, finance ministry’s press service reported.