«Ուրալի» հարձակվող Էդգար Մանուչայանը, որը մասնակցում էր ազգային լիգայի 26-րդ տուրի «Տոմի» հետ խաղին (2:0) և դարձավ դուբլի հեղինակ, իր թիմի հաղթանակն անվանել է օրինաչափ, ինչպես նաև նշել է, որ իրենց համար կարևոր է զբաղեցնել առաջին տեղը:
«Չեմ ասի, թե զգացմուքների բռնկում կա, ավելի շուտ հոգնածություն ու կատարած պարտքի զգոցողություն ունեմ,-Մանուչարյանի խոսքն է մեջբերում sportbox.ru-ն:- Մեզ համար յուրաքանչյուր խաղ ասես եզրափակիչ լինի, իսկ գլխավոր խաղն առաջիկա խաղը: Ուզում ենք հաղթել մյուս բոլոր հանդիպումներում ու առաջին տեղը գրավել խաղաշրջանի արդյունքներով»: «Ուրալը» առանց պարտությունների շարքը հասցրեց 15-ի և դուրս եկավ առաջին տեղը մրցաշարային աղյուսակում:

2 Апрель 2013 - 06:08 AMT
Форвард “Урала” Эдгар Манучарян, сыгравший в атаке в матче 26-го тура первенства ФНЛ с “Томью” (2:0) и забивший два мяча, назвал победу своей команды закономерной, а также отметил, что для них важно занять первое место.
“Не скажу, что эмоции зашкаливают, скорее присутствует усталость и чувство выполненного долга, – приводит слова Манучаряна sportbox.ru. – Для нас каждая игра как финальная, а самая главный матч – предстоящий. Хотим выиграть все оставшиеся встречи и занять первое место по итогам сезона”.
Футболист отметил, что первый гол позволил им играть по счету, но решающим все-таки стал второй мяч перед перерывом: он психологически ударил по соперникам: “ , Тогда как мы уже могли в полной мере действовать вторым номером в расчете на контратаки. Они, кстати, удавались – результат должен был быть крупнее. Хотя и “Томь” имела моменты: надо отметить нашего вратаря Игоря Кота”.