Հայաստանի Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանն առաջարկել է օդաչուներին առաջիկայում ընդլայնված քննարկում անցկացնել, կապված ազգային ավիափոխադրող «Արմավիայի» սնանկության հետ: Ինչպես հայտնում է Խորհրդի մամլո ծառայությունը, այդ մասին նա ասել է ապրիլի 3-ին ավիաընկերության օդաչուների հետ հանդիպմանը:
Քննարկումների ժամանակ կարծարծվեն օդաչուների ապագայի ու քաղավիացիայի խնդիրները:
Հանդիպման ժամանակ օդաչուներն իրենց մտահոգությունը հայտնեցին ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ և քննարկեցին նրա հետաևանքները:
«Արմավիա» ավիաընկերությունը հայտարարել է, որ ապրիլի 1-ից այլևս թռիչքներ չի իրականացնում և սկսում է սնանկացման գործընթացը

Head of the Public Council of Armenia Vazgen Manukyan suggested the pilots hold an expanded discussion on national carrier Armavia’s decision to halt flights. The problems the pilots currently face and the future of the civil aviation will be discussed during the meeting.
At April 3 meeting, the pilots expressed concerns over the current situation and discussed further consequences.
Armavia airline company earlier announced a decision to halt flights starting April 1 and start the bankruptcy proceedings.