Հայաստանի Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանն առաջարկել է օդաչուներին առաջիկայում ընդլայնված քննարկում անցկացնել, կապված ազգային ավիափոխադրող «Արմավիայի» սնանկության հետ: Ինչպես հայտնում է Խորհրդի մամլո ծառայությունը, այդ մասին նա ասել է ապրիլի 3-ին ավիաընկերության օդաչուների հետ հանդիպմանը:
Քննարկումների ժամանակ կարծարծվեն օդաչուների ապագայի ու քաղավիացիայի խնդիրները:
Հանդիպման ժամանակ օդաչուներն իրենց մտահոգությունը հայտնեցին ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ և քննարկեցին նրա հետաևանքները:
«Արմավիա» ավիաընկերությունը հայտարարել է, որ ապրիլի 1-ից այլևս թռիչքներ չի իրականացնում և սկսում է սնանկացման գործընթացը

Председатель Общественного совета Армении Вазген Манукян предложил летчикам в ближайшее время провести расширенное обсуждение по вопросам, связанным с ситуаций, сложившейся вокруг Национального перевозчика – авиакомпании «Армавия». Как сообщает пресс-служба ОС, об этом он сообщил 3 апреля на встрече с летчикам авикомпании.
В ходе обсуждений будут затронуты в том числе и вопросы, связанные с проблемами летчиков и с будущим гражданской авиации.
В ходе встречи летчики выразили свою озабоченность в связи с ситуацией вокруг авиакомпании и обсудили ее последствия.