PanARMENIAN.Net թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն ասաց, որ իրենք չեն մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը:
«Ծանրորդուհիներից հանդես էր գալու միայն Մելինե Դալուզյանը, սակայն նա ծնկի վնասվածք է ստացել և չի կարող մեկնել Տիրանա, որտեղ անցնելու է առաջնությունը»,-ասել է Ներսիսյանը:
Ըստ նրա, վերականգնողական փուլը Դալուզյանը կանցնի Հայաստանում կամ Ռուսաստանում. «Մենք ամեն ինչ անում ենք, որ նա արագ լավ մարզավիճակի հասնի և սկսի պատրաստվել ամռանը Կազանում կայանալիք Համաշխարհային ամառային ունիվերսիադային»:

Armenian women’s team won’t participate in European Weightlifting Championships, the team coach said.
“Meline Daluzyan was supposed to be the only Armenian weightlifter to perform at the Albania-hosted championship. However, a knee injury rendered her participation impossible,” Artashes Nersisyan told PanARMENIAN.Net.
As he further noted, Daluzyan will undergo treatment either in Armenia or Russia. “We’re doing our best to help Meline to gain good shape in time for Summer Universiade Kazan 2013,” the coach said.