Ապրիլի 6-13-ը Տաշքենդում տեղի կունենա ծանրամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունը: Երիտասարդական ԱԱ-ում Հայաստանը կներկայացնեն 7 ծանրորդուհիներ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը, նրանք 4 ուսումնամարզական հավաք են անցկացրել և ապրիլի 5-ին կմեկնեն Տաշքենդ:
«Բոլոր մարզիկներն առաջին անգամ են մասնակցում միջազգային մրցաշարի, գլխավորը նրանց համար փորձ ձեռք բերելն է, քանի որ առաջիկայում նրանք կհամալրեն կանանց հավաքականը»,-ասաց Ներսիսյանը:
Երիտասարդական ԱԱ կմասնակցեն Ծովինար Կիրակոսյանը (58կգ), Ռոզալիա Ավետիսյանը և Աղունիկ Հակոբյանը (63կգ), Սոնա Պողոսյանն ու Տաթև Մանուկյանը (69կգ), Արևիկ Միրզախանյանն ու Հռիփսիմե Պողոսյանը (+69կգ):
Աշխարհի առաջնությունը վարկանշային կլինի և հնարավորություն կտա հանդես գալ նաև պատանեկան Օլիմպիական խաղերում:

6-13 апреля в Ташкенте (Узбекистан) пройдет чемпионат мира по тяжелой атлетике среди молодежи. Армению среди девушек представят 7 штангисток. Как корреспонденту PanARMENIAN.Net рассказал главный тренер женской сборной Армении Арташес Нерсисян, они провели 4 учебно-тренировочных сбора и 5 апреля отправятся в Ташкент.
“Все спортсменки впервые примут участие в международном турнире, и главное для нас, что бы они приобрели опыт. Ведь они в будущем пополнят состав женской сборной Армении”,- сказал Нерсисян. На молодежном ЧМ выступят Цовинар Киракосян (в/к 58), Розалья Аветисян и Агуник Акопян (в/к 63), Сона Погосян и Татев Манукян (в/к 69), Аревик Мирзаханян и Рипсиме Погосян (в/к + 69).