Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը պատմել է իր ակնկալիքների մասին Արգենտինայի հավաքականի խաղից Ֆրանսիայի թիմի հետ Դևիսի գավաթի քառորդ եզրափակչում:
«Դա ծանր խաղ է լինելու: Մենք շանս ունենք, և պետք է օգտագործենք այն: Պետք է պայքարենք յուրաքանչյուր միավորի համար: Ֆրանսիացիները ֆավորիտներ են , սակայն մենք տանն ենք խաղում, և մեզ կսատարեն երկրպագուները»:
Թենիսիստը չի կարծում, թե այս հանդիպումը կարող է իր համար վերջինը լինել Դևիսի գավաթում: Նա նշել է, որ երբ վնասվածք ստացավ Ռումինիայի դեմ խաղում, շատերն էին ասում, որ նրա կարիերան հավաքականում ավարտվեց: «Ժամանակը ցույց տվեց, որ դա այդպես չէ: Չեմ ուզում շատ հեռուն նայել, սակայն հայտարարել կարիերայի ավարտի մասին ազգային թիմում դեռ վաղ է»,-ասել է նա:

4 Апрель 2013 - 06:00 AMT
Аргентинский теннисист Давид Налбандян рассказал о своих ожиданиях от предстоящего матча своей сборной против команды Франции в рамках четвертьфинала Кубка Дэвиса.
“Это будет очень тяжелый матч. У нас есть шанс, и мы должны им воспользоваться. Надо быть готовыми к тому, что придется бороться за каждое очко. Французы – фавориты, но мы играем дома, так что на нашей стороне будут болельщики”,- слова Налбандяна передает gotennis.ru.
Теннисист не считает, что для него этот поединок может стать последним в Кубке Дэвиса. Он отметил, что когда получил травму в матче против команды Румынии, то многие заговорили, что его карьера в сборной закончена: “Время показало, что это не так. Я не хочу заглядывать далеко вперед, но и объявлять о завершении карьеры в национальной команде пока не собираюсь”.