UFC on Fuel TV 9 երեկոյի գլխավոր մենամարտին չի մասնակցի Ալեքսանդր Գուստաֆսոնը, որին կփոխարինի Իլիրա Լատիֆին: Գեղարդ Մուսասին, որն այժմ մենամարտելու է Լատիֆիի հետ, իր կարծիքն է հայտնել այդ առնչությամբ:
«Ոչ ոք ինձ ոչինչ չի ասել իրավիճակի մասին, ինտերնետից եմ իմացել, ինչպես երկրպագուները: Ես ուղղակի ուրախ եմ, որ Լատիֆին ընդունեց այդ մենամարտը, գոնե կկարողանամ անցկացնել մարտը»,-Մուսասիի խոսքն է մեջբերում allboxing.ru-ն:
«Ես ստիպված կլինեմ այլ մարտավարություն կիրառել: Դա ռիսկային մենամարտ կլինի. ես շատ օգուտ չեմ կարողանա քաղել դրանից: Գուստաֆսոնի հետ մենամարտն ինձ շատ կմոտեցներ տիտղոսային մենամարտին, իսկ Լատիֆիի հետ հանդիպումից ես կարող եմ շատ բան կորցնել»:

Главный бой вечера UFC on Fuel TV 9 потерял Александра Густаффоцна, который был заменен на Илира Латифи. Гегард Мусаси, которому и предстоит теперь провести поединок с Латифи, высказал свое мнение по этому поводу.
“Никто мне ничего не сообщал о ситуации, я узнавал новости из интернета, как и все болельщики. Я просто рад, что Латифи принял этот бой, по крайней мере, я могу провести поединок”,- слова Мусаси передает allboxing.ru.
По словам спортсмена, Латифи- более выраженный борец, Густаффсон- более выраженный ударник: “Мне придется использовать другую тактику. Я собираюсь закончить бой любым способом. Но это рискованный поединок. Я не могу извлечь много пользы из него. Бой с Густаффсоном мог бы сильно приблизить меня к титульному поединку, а в бою с Латифи я могу многое потерять”.