«ԱՌԷԿՍԻՄԲԱՆԿ-ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿԻ ԽՈՒՄԲ» ՓԲԸ-ն իր կողմից հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների ցանկը ընդլայնելու նպատակով Միացյալ Արաբական Էմիրություններ (ՄԱԷ) մեկնող գործարարներին և զբոսաշրջիկներին առաջարկում է ձեռք բերել HABIB BANK LTD-ի կողմից «ԱՌԷԿՍԻՄԲԱՆԿ-ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿԻ ԽՈՒՄԲ» ՓԲԸ անունով թողարկված ՄԱԷ դիրհամով (AED) բանկային չեկեր, ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
AED-ով բանկային չեկերը դուրս են գրվում հաշվարկված 1 դոլարը 3.66 AED փոխարժեքով և 1 չեկի առավելագույն գումարը կազմում է 40 հազ. AED: Մեկ անձի անունով թողարկվող չեկերի առավելագույն գումարը կազմում է 50 հազ. ԱՄՆ դոլարին համարժեք AED: «ԱՌԷԿՍԻՄԲԱՆԿ-ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿԻ ԽՈՒՄԲ» ՓԲԸ կողմից վերոհիշյալ չեկերի տրամադրման միջնորդավճարը կազմում է մեկ չեկի համար 7 հազ. ՀՀ դրամ: Չեկատերը չեկի գումարը կարող է ստանալ HABIB BANK LTD-ի բոլոր մասնաճյուղերից առանց որևէ լրացուցիչ միջնորդավճարի վճարման` ներկայացնելով չեկը և անձը հաստատող փաստաթուղթը:
Բանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է նաև ձեռք բերել ԱՄՆ Deutsche Bank Trust Company Americas-ի կողմից «ԱՌԷԿՍԻՄԲԱՆԿ-ԳԱԶՊՐՈՄԲԱՆԿԻ ԽՈՒՄԲ» ՓԲԸ անունով թողարկված ԱՄՆ դոլարով բանկային չեկեր` վճարելով ընդամենը 0.1% min 5000 ՀՀ դրամ միջնորդավճար:

С целью расширения спектра предлагаемых услуг ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка” предлагает всем бизнесменам и туристам, отъезжающим в Объединенные Арабские Эмираты, приобрести банковские чеки в дирхамах ОАЭ (AED), выпущенные банком HABIB BANK LTD на имя ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка”.
Банковские чеки выпускаются из расчета 3.66 AED за 1 доллар США, максимальная сумма одного чека составляет 40 тысяч AED. Максимальная сумма чеков, выпущенных на имя одного лица, составляет эквивалент 50 тысячам долларов США. Комиссия за предоставление вышеуказанных чеков составляет 7 тысяч драмов РА за один чек.
Чекодержатель может обналичить сумму во всех филиалах HABIB BANK LTD, причем без уплаты дополнительной комиссии, предъявив только чек и удостоверяющий личность документ, сообщает пресс-служба банка.
Банк предлагает своим клиентам также банковские чеки в долларах США, выпущенные Deutsche Bank Trust Company Americas на имя ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка”, комиссия за предоставление которых составляет 0.1% min 5 тысяч драмов РА.