Ապրիլի 1-5-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 92,992,483 ԱՄՆ դոլար 416.99 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 112,069,448 ԱՄՆ դոլար 418.54 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 418.35 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 417.68 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել:
Մարտի 25-31-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 34.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 105.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

С 1 по5 апреля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 92,992,483 долларов США по 416.99 драма/1 доллар США и продано 112,069,448 долларов США по 418.54 драма/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 11,200,000 долларов США по 418.35 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 3,200,000 долларов США по 417.68 драма/1 доллар США.
С 25 по 31 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 34,2 млрд драмов, а долларовых кредитов – 105,4 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.