Ապրիլի 6-13 Տաշքենդում տեղի է ունենում ծանրամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունը:
Երիտասարդական ԱԱ-ում ապրիլի 10-ին հանդես կգա Ծովինար Կիրակոսյանը (58կգ), ապրիլի 11-ին՝ Ռոզալիա Ավետիսյանն ու Աղունիկ Հակոբյանը (63կգ):
Սոնա Պողոսյանն ու Տաթև Մանուկյանը (69կգ) կմեկնարկեն ապրիլի 12-ին, իսկ Արևիկ Միրզախանյանն ու Հռիփսիմե Պողոսյանը` (+69կգ) ապրիլի 13-ին:
Ավելի վաղ, Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնել էր, որ բոլոր մարզիկներն առաջին անգամ են մասնակցում միջազգային մրցաշարի, գլխավորը նրանց համար փորձ ձեռք բերելն է, քանի որ առաջիկայում նրանք կհամալրեն կանանց հավաքականը:

8 Апрель 2013 - 08:13 AMT
6-13 апреля в Ташкенте (Узбекистан) проходит чемпионат мира по тяжелой атлетике среди молодежи. Армению среди девушек представят 7 штангистовк. На молодежном ЧМ 10 апреля выступит Цовинар Киракосян (в/к 58), 11 апреля- Розалья Аветисян и Агуник Акопян (в/к 63).
Из штангисток сборной Армении Сона Погосян и Татев Манукян (в/к 69) на старт выйдут 12 апреля, а Аревик Мирзаханян и Рипсиме Погосян (в/к + 69)- 13 апреля.
Ранее, корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер женской сборной Армении Арташес Нерсисян сказал, что все спортсменки впервые примут участие в международном турнире, и главное, что бы они приобрели опыт.