Երևանի կոնյակի գործարանն ընթացիկ ֆինանսական տարում, որն ավարտվում է հուլիսին, ակնկալում է արտադրության 27-28 տոկոս աճ: Այդ մասին ապրիլի 8-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ԵԿԳ գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանը: Ըստ նրա, արդեն 2013թ. փետրվարի տվյալներով աճը կազմել է 25 տոկոս:
Արա Գրիգորյանը հավելել է, որ 30 տոկոս աճի ապահովումը գերազանց ցուցանիշ է, սակայն հսկայական բեռ կլինի ԵԿԳ համար, քանի որ դա լրացուցիչ 1,2 մլն լիտր արտադրանք է:
Ինչ վերաբերում է սպառման ծավալներին, ապա 2012թ. ֆինանսական տարում ԵԿԳ-ն ապահովեց 25 տոկոս աճ 2011-ի համեմատ: «Եթե 2011թ. մենք իրացրել ենք 2,7 մլն լիտր, ապա 2012թ.՝ 3,5 մլն լիտր կոնյակ»,-ասել է նա:

Ереванский коньячный завод (ЕКЗ) в текущем финансовом году (заканчивается в июле) ожидает рост производства на 27-28%. Об этом 8 апреля на пресс-конференции в Ереване сообщил исполнительный директор ЕКЗ Ара Григорян. По его словам, уже по состоянию на февраль 2013 года показатель роста производства на ЕКЗ фиксирует 25%.
В этом контексте Ара Григорян добавил, что обеспечение роста в 30% является отличным показателем, однако ляжет огромной нагрузкой на ЕКЗ в дополнительные 1,2 млн литров продукции.
Что же касается объемов сбыта, то в 2012 финансовом году ЕКЗ обеспечил рост на 25% по сравнению с 2011 годом. «Если в 2011 году мы реализовали 2,7 млн литров, то в 2012 году – 3,5 млн литров коньяка», – сказал он.