«Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մոտենում է ռմբարկուի ռեկորդին Ուկրաինայի առաջնության շրջանակում: Եվս երկու գոլ խփելու դեպքում, նա կարող է պատմության մեջ մտնել որպես ֆուտբոլիստ, որը մեկ խաղաշրջանում առավելագույն քանակով գոլերի հեղինակ է դարձել:
Ուկրաինացի երգչուգի Գայտանան, որը «Շախտյորը»՝ չեմպիոն» հիթի հեղինակն է, որոշել է աջակցել նախընտրած թիմին ու անձամբ Մխիթարյանին: Եթե ֆուտբոլիստը ընթացիկ առաջնությունում 25 գոլ խփի, նա կերգի «Շախտյորի» հիմնը հայերեն, հայտնում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
«Ես երկրպագում են «Շախտյորին»: Ցանկանում են սատարել նրա խաղացողներին, իսկ հատկապես Հենրիխ Մխիթարյանին,-ասել է Գայտանան:-Նրա առջև ծանր խնդիր է դրված՝ նոր ռեկորդ սահմանել: Կարծում եմ, որ «Շախտյորի» հիմնը շատ գեղեցիկ կհնչի հայերեն, իսկ Հենրիխը կօգնի ինձ թարգմանել»:

10 Апрель 2013 - 06:56 AMT
Полузащитник “горняков” Генрих Мхитарян движется к бомбардирскому рекорду в чемпионате Украины. Забив еще дважды, он может войти в историю как футболист, оформивший наибольшее количество мячей в турнире за один сезон.
Украинская певица Гайтана, автор хита “Шахтер» – чемпион”, решила поддержать любимую команду и лично Мхитаряна. Если футболист по итогам текущего чемпионата забьет 25 мячей, она споет гимн “Шахтера” на армянском языке, передает официальный сайт “Шахтера”.
“Я болею за “Шахтер” – лучшую команду украинского чемпионата. Хочу поддержать “горняков” в последних играх сезона, а особенно Генриха Мхитаряна, – отметила Гайтана. – На его плечах лежит нелегкая задача – установить новый рекорд. Думаю, гимн “Шахтера” будет очень красиво звучать на армянском языке”.
Гайтана уверена, что данное обещание станет хорошим стимулом для Мхитаряна, и он обязательно должен помочь ей с переводом слов.