«Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մոտենում է ռմբարկուի ռեկորդին Ուկրաինայի առաջնության շրջանակում: Եվս երկու գոլ խփելու դեպքում, նա կարող է պատմության մեջ մտնել որպես ֆուտբոլիստ, որը մեկ խաղաշրջանում առավելագույն քանակով գոլերի հեղինակ է դարձել:
Ուկրաինացի երգչուգի Գայտանան, որը «Շախտյորը»՝ չեմպիոն» հիթի հեղինակն է, որոշել է աջակցել նախընտրած թիմին ու անձամբ Մխիթարյանին: Եթե ֆուտբոլիստը ընթացիկ առաջնությունում 25 գոլ խփի, նա կերգի «Շախտյորի» հիմնը հայերեն, հայտնում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
«Ես երկրպագում են «Շախտյորին»: Ցանկանում են սատարել նրա խաղացողներին, իսկ հատկապես Հենրիխ Մխիթարյանին,-ասել է Գայտանան:-Նրա առջև ծանր խնդիր է դրված՝ նոր ռեկորդ սահմանել: Կարծում եմ, որ «Շախտյորի» հիմնը շատ գեղեցիկ կհնչի հայերեն, իսկ Հենրիխը կօգնի ինձ թարգմանել»:

Shakhtar midfielder Henrikh Mkhitaryan is en route to a goalscoring record in the Ukrainian league. Should two more goals arrive, the Armenian will go down in history as a player who has netted the highest number of goals in the competition in a single season.
Ukrainian pop star Gaitana, the author of the hit Shakhtar – Champion! decided to support her favourite team and Henrikh personally. Gaitana promised to sing Shakhtar anthem in the Armenian language if Mkhitaryan scores 25 goals in the current championship.
“I am a Shakhtar fan – the best team of the Ukrainian championship. I want to support the Pitmen in the last games of the season, and especially Henrikh Mkhitaryan,” Gaitana said. “He has a difficult task on his shoulders. I think the Shakhtar anthem will sound beautiful in Armenian.”
Gaitana is confident that the promise will be a good incentive for Henrikh. Mkhitaryan can make next steps towards a record next Saturday in the home match against Zorya Lugansk, Shakhtar official website reported.