Հրապարակվել է երկրների ցանցային պատրաստվատության վարկանիշային աղյուսակը, որտեղ Հայաստանը 12 կետով բարելավվել է ցուցանիշը և 144 երկրների շարքում զբաղեցնում է 82-րդ տեղը:
«Հետազոտությունը ցույց է տալիս, որ Հայաստանը բարելավվել է իր դիրքերը, սակայն կան լուրջ անելիքներ: Մրցակցային առումով հետ ենք մնում Ադրբեջանից և Վրաստանից, իսկ 82-րդ տեղը մեզ բավարարել չի կարող»,-կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Սարգսյանը:
Տիգրան Սարգսյանը Տրանսպորտի և կապի նախարարությանը առաջարկեց կազմել միջոցառումների ծրագիր, որը հնարավորություն կտա բարելավվել Հայաստանի դիրքերը: Նա նաև հավելեց, որ դրա համար անհրաժեշտ է դատաիրավական ոլորտի անկախության ցուցիչի և մի շարք այլ ոլորտների բարելավվում:

11 Апрель 2013 - 07:48 AMT
Накануне был опубликован рейтинг стран по показателю сетевой готовности, где Армения заняла 82 позицию среди 144 стран мира, улучшив свои позицию на 12 пунктов. “Глубокий анализ показывает, что, несмотря на прогресс, в этом направлении есть много работы, так как в регионе мы отстаем от Азербайджана и Грузии. 82 место нас не может удовлетворять”, – сказал и. о. премьер-министра Армении Тигран Саркисян, открывая заседание правительства 11 апреля.
В связи с этим он придал важность тому, чтобы Министерство транспорта и связи Армении представило шаги по улучшению позиций Армении по этому показателю, добавив, что усилия на этом пути потребуют вовлеченности всех госструктур.