FinLab ներդրումային ընկերությունը հանդիսանում է World Top Investor մրցույթի պաշտոնական գործընկերն ու հովանավոր բրոքերը Հայաստանում և ԱՊՀ տարածքում, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
WorldTop Investor-ը համաշխարհային մրցույթ է, որի ընթացքում ներդրվում են իրական գումարներ ժամանակի իրական պահին (realtime): Մրցույքը հնարավորություն է ընձեռում ստանալ «Աշխարհի Լավագույն Ներդրող» տիտղոսը և նվաճել մրցույթի գլխավոր մրցանակը՝ նվազագույնը 1 տարի կառավարել մրցույքի կառավարիչ` DIFBroker պորտուգալական ընկերության ակտիվները:
World Top Investor մրցույթը մեկնարկում է 2013թ. մայիսի 1-ին: «Մրցույթը հիանալի հնարավորույթյուն է թրեյդերների համար ներկայանալու համաշխարհային ֆինանսական հանրությանն ու փորձարկելու իրենց առևտրային ռազմավարությունները»,-ասում է FinLab ընկերության տնօրենի տեղակալ ԼարիսաԳինոսյանը:-Մրցույթը հնարավորություն կտա բացահայտել լավագույն թրեյդերներին: Սակայն, մասնակցությունից կշահեն բոլոր մասնակիցները, քանի որ նրանց ցուցաբերած արդյունքներնուհմտությունները կլինեն ֆինանսական հանրության ուշադրության կիզակետում»:
Մրցույթի հիմնադիր Պաուլո Պինտոն ավելացնում է. «Մենք մեծ ուրախությամբ վստահում ենք Հայաստանում և ԱՊՀ տարածքում մրցույթի կազմակերպչի և հովանավորի դերը FinLab ընկերությանը: FinLab-ը առավել հասանելի կդարցնի մրցույթը Հայաստանի և ԱՊՀ ներդրողների համար: 2005թ.-ից ի վերWorld Top Investor մրցույթը բացահայտում է տաղանդավոր ներդրողների և թրեյդերների: FinLab-ը գերազանց գործընկեր-բրոքեր է, որն իզ որու է բարձրացնել մրցույթը նոր մակարդակի Հայաստանում և ԱՊՀ-ում:
ՖինԼաբ ներդրումային ընկերությունը ստեղծվել է 2012 թվականին` ունենալով առաքելություն իր գործունեությամբ զարգացնել Հայաստանի արժեթղթերի շուկան` ապահովելով վերջինիս ինտեգրացիան միջազգային ֆինանսական շուկաների հետ, ինչպես նաև աջակցել ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը:

FinLab is the official partner and broker sponsor to the Armenian and CIS League of the renowned World Top Investor Competition.
The World Top Investor is the real–time, real money competition that attributes the coveted World Top Investor bull trophy for the top winner together with grand prize – a mandate to be a portfolio manager for the World Top Investor organizer DIF Broker for at least 1 year.
The World Top Investor Competition begins on May 1, 2013.
"This is an opportunity for traders whose strategies could wind up posting the highest percentage increases," said Larisa Ginosyan, deputy CEO at FinLab.
"We look to the competition to help recognize the strongest traders. All entrants benefit from participating in the competition because they receive highest attention to their successes, professionalism and personality,” she said.
Paulo Pinto, founder of the WTI competition, added, "We're very happy to give FinLab the responsibility to be the Armenian and CIS League organizer and sponsor for the first time. FinLab will expand the reach of the World Top Investor Competition in Armenia and CIS. Since 2005, the World Top Investor Competition has been identifying trading talent investors. FinLab is the ideal broker sponsor to take the World Top Investor to the next level in Armenia."
Being established in 2012 the investment company FinLab has a mission to develop securities market and investments, as well as financial literacy in Armenia. FinLab is a unique partner for its clients whether they need to act in securities markets worldwide, consulting, and investment banking or to deepen financial education.