FinLab ներդրումային ընկերությունը հանդիսանում է World Top Investor մրցույթի պաշտոնական գործընկերն ու հովանավոր բրոքերը Հայաստանում և ԱՊՀ տարածքում, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
WorldTop Investor-ը համաշխարհային մրցույթ է, որի ընթացքում ներդրվում են իրական գումարներ ժամանակի իրական պահին (realtime): Մրցույքը հնարավորություն է ընձեռում ստանալ «Աշխարհի Լավագույն Ներդրող» տիտղոսը և նվաճել մրցույթի գլխավոր մրցանակը՝ նվազագույնը 1 տարի կառավարել մրցույքի կառավարիչ` DIFBroker պորտուգալական ընկերության ակտիվները:
World Top Investor մրցույթը մեկնարկում է 2013թ. մայիսի 1-ին: «Մրցույթը հիանալի հնարավորույթյուն է թրեյդերների համար ներկայանալու համաշխարհային ֆինանսական հանրությանն ու փորձարկելու իրենց առևտրային ռազմավարությունները»,-ասում է FinLab ընկերության տնօրենի տեղակալ ԼարիսաԳինոսյանը:-Մրցույթը հնարավորություն կտա բացահայտել լավագույն թրեյդերներին: Սակայն, մասնակցությունից կշահեն բոլոր մասնակիցները, քանի որ նրանց ցուցաբերած արդյունքներնուհմտությունները կլինեն ֆինանսական հանրության ուշադրության կիզակետում»:
Մրցույթի հիմնադիր Պաուլո Պինտոն ավելացնում է. «Մենք մեծ ուրախությամբ վստահում ենք Հայաստանում և ԱՊՀ տարածքում մրցույթի կազմակերպչի և հովանավորի դերը FinLab ընկերությանը: FinLab-ը առավել հասանելի կդարցնի մրցույթը Հայաստանի և ԱՊՀ ներդրողների համար: 2005թ.-ից ի վերWorld Top Investor մրցույթը բացահայտում է տաղանդավոր ներդրողների և թրեյդերների: FinLab-ը գերազանց գործընկեր-բրոքեր է, որն իզ որու է բարձրացնել մրցույթը նոր մակարդակի Հայաստանում և ԱՊՀ-ում:
ՖինԼաբ ներդրումային ընկերությունը ստեղծվել է 2012 թվականին` ունենալով առաքելություն իր գործունեությամբ զարգացնել Հայաստանի արժեթղթերի շուկան` ապահովելով վերջինիս ինտեգրացիան միջազգային ֆինանսական շուկաների հետ, ինչպես նաև աջակցել ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը:

12 Апрель 2013 - 13:03 AMT
Конкурс World Top Investor 2013-2014 стартует 1 мая 2013г. Конкурс дает возможность лучшему из лучших получить звание Ведущего Мирового Инвестора 2013-2014 и выиграть главный приз – минимум 1 год управлять активами организатора конкурса – португальской брокерской компании DIF Broker.
Инвестиционная компания ФинЛаб является официальным организатором и спонсором-брокером конкурса World Top Investor.
«Это хорошая возможность для трейдеров проявить себя и протестировать свои торговые стратегии, показав хороший результат. Конкурс поможет выявить сильнейших трейдеров. Однако, от участия в конкурсе выиграют все участники, так как их профессионализм и успехи будут в центре внимания всего мирового финансового сообщества», – сказала заместитель директора ФинЛаб Лариса Гиносян.
Пауло Пинто, основатель конкурса World Top Investor, добавил: «Мы рады предоставить роль организатора и спонсора по Армении и СНГ инвестиционной компании ФинЛаб. ФинЛаб поможет расширить рамки конкурса, предоставив возможность участвовать в нем трейдерам из Армении и стран СНГ. Начиная с 2005 года конкурс World Top Investor выявлял талантливых инвесторов и трейдеров. ФинЛаб является идеальным брокер-партнером, способным поднять конкурс на новый уровень в Армении и на территории СНГ».
Инвестиционная компания ФинЛаб была создана в 2012 году с миссией развития рынка ценных бумаг и инвестиций, а также повышения финансовой грамотности в Армении. ФинЛаб является единым партнером для своих клиентов вне зависимости от того, какие финансовые услуги и продукты им нужны – от операций на рынках ценных бумаг до инвестиционного банкинга и консалтинга.