Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ ցանկանում է ուժերը փորձել եվրոպական առաջնություններից մեկում: Դա կարող է տեղի ունենալ արդեն առաջիկա ամռանը, քանի որ նրա հանդեպ բավականին մեծ հետաքրքրություն կա:
«Կցանկանայի մասնակցել եվրոպական ուժեղ առաջնության: Ես ինձ լավ եմ զգում «Շախտյորում», սակայն, կարծում եմ, որ ղեկավարությունն ինձ կհասկանա, քանի որ յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ ժամանակի հետ ցանկանում է փոխել իրավիճակը: Ե՞րբ: Կարծում եմ, խաղաշրջանի ավարտին պարզ կլինի»,-ասել է Մխիթարյանը:
Մխիթարյանը «Շախտյորի» կազմում այս խաղաշրջանում 22 գնդակ է խփել և կարող է գերազանցել Վիտալի Ստարուխինի ռեկորդը, որը 1979թ. ԽՍՀՄ առաջնության ժամանակ 26 գոլի հեղինակ դարձավ:

Полузащитник донецкого "Шахтера" Генрих Мхитарян признался, что хочет попробовать свои силы в одном из европейских чемпионатов. И это может произойти уже ближайшим летом, потому что к армянскому игроку есть неподдельный интерес.
“Мне бы хотелось поиграть в сильном европейском чемпионате. Мне хорошо в "Шахтере", но думаю, что руководство меня поймет, поскольку у каждого футболиста со временем появляется желание сменить обстановку. Когда? Думаю, что в конце сезона будет понятно”,- сказал Мхитарян.
Мхитарян в составе “Шахтера” в этом сезоне забил 22 мяча и может побить рекорд Виталия Старухина, который в 1979 году в чемпионате СССР забил 26 мячей, передает Террикон.