Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ գոհ է իր սաների ելույթից աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում:
«Կանանց պայքարում Հայաստանը երկրորդ անգամ էր մասնակցում թիմային պայքարում: Մեր երկիրը ներկայցրեցին 7 ծանրորդուհիներ, ովքեր առաջին անգամ էին մասնակցում միջազգային մրցաշարի: 42 մոտեցումներից նրանք չեն օգտագործել միայն 5-ը, ինչը շատ լավ արդյունք է: Անշուշտ, կան որոշ թերություններ, սակայն մենք կկարողանանք շտկել դրանք»,-ասել է Ներսիսյանը:
Մարզիչը հավելել է, որ երիտասարդ ծանրորդուհիները մեծ փորձ են ձեռք բերել ԱԱ-ում, և որ Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը մայիսին կսկսի պատրաստվել սեպտեմբերի 1-8 Լիտվայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը:
«Եվրոպայի առաջնությանը մենք կսկսենք պատրաստվել մայիսին ու առաջին ուսումնամարզական հավաքը կանցկացնենք Ծաղկաձորում»,-հավելել է նա:

Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что доволен выступлением своих подопечных на молодежном чемпионате мира.
“Армения во второй раз приняла участие в командной борьбе среди женщин. Нашу страну на ЧМ представили 7 штангисток, которые впервые участвовали в международном турнире. Из 42 попыток они не смогли успешно использовать лишь 5. Конечно, есть некоторые недостатки, но мы сможем исправить их”,- сказал Нерсисян.
Тренер добавил, что армянские штангистки приобрели опыт и уже на чемпионате Европы, который пройдет 1-8 сентября в Литве, смогут завоевать медали.
“К чемпионату Европы мы начнем готовиться в мае и первый учебно-тренировочный сбор проведем в Цахкадзоре”,- добавил он.