Երկօրյա աշխատանքային այցով այսօր Բելառուս կմեկնի ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը՝ մասնակցելու ապրիլի 15-ից 17-ը Մինսկում անցկացվող ԱՊՀ հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի նիստին:
ԱՊՀ անդամ երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարների մակարդակով անցկացվող նիստում նախատեսվում է քննարկել առանձին երկրներում մրցակցության պաշտպանությանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը, ինչպես նաև նախորդ նիստին հաջորդած ժամանակահատվածում ԱՊՀ անդամ երկրներում հակամենաշնորհային քաղաքականության ոլորտում տեղի ունեցած առավել կարևոր իրադարձությունները:
Նիստի ընթացքում ելույթով հանդես կգա ԱՊՀ հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի անդամ, ՀՀ ՏՄՊՊՀ նախագահ Ա. Շաբոյանը՝ մեր երկրում մրցակցության կարգավորման ոլորտում կատարված աշխատանքների, ուսումնասիրության փուլում գտնվող վարույթների և մրցակցությանն առնչվող այլ հարցերի վերաբերյալ:

15 Апрель 2013 - 11:35 AMT
Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении Артак Шабоян с двухдневным визитом отбудет в Беларусь, где он 15-17 апреля в Минске примет участие в заседании межгосударственного Совета по антимонопольной политике СНГ.
Как сообщает пресс-служба ГКЗЭК РА, в ходе заседании на уровне глав антимонопольных органов будут обсуждены вопросы хода работ по защите конкуренции в отдельных странах, а также наиболее важные события в сфере антимонопольной политики.
В ходе заседания с докладом выступит член совета, глава ГКЗЭК РА Артак Шабоян и представит ситуацию с регулированием конкуренции, административные производства, находящиеся в процессе рассмотрения, и другие вопросы, касающиеся конкуренции.