Ավարտվել է ազատ ոճի Հայաստանի պատանեկան առաջնությունը, որին մասնակցել են մոտ 290 մարզիկներ: Նրանք ներկայացրել են Երևանը, Հայաստանի բոլոր մարզերն ու ԼՂՀ-ն, այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի պատանեկան հավաքականի ավագ մարզիչ Արշակ Հայրապետյանը:
Հայաստանի չեմպիոնի կոչումները նվաճել են Հայկ Բադալյանը (46 կգ), Վահե Մարտինյանը (50 կգ), Գևորգ Թադևոսյանը (54 կգ), Աշոտ Վելիցյանը (58 կգ), Հակոբ Ավետիսյանը (63 կգ), Տիգրան Մնացականյանը (69 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը (76 կգ), Ռազմիկ Պողոսյանը (85 կգ) և Մերուժան Մկոյանը (100 կգ):
Հայրապետյանի խոսքով, առաջնությունից հետո հավաքականը պատրաստվելու է ապրիլի 30-ից մինչև մայիսի 4-ը Իրանում կայանալիք միջազգային մրցաշարի, այնտեղ ելույթ են ունենալու մոտ 15 հայ ըմբիշներ:
Դրանից հետո Վանաձորում կայանալու է Մարշալ Բաղրամյանի անվան մրցաշար: Իսկ ամենակարևոր մրցաշարը հավաքականի համար հունիսի 17-ին Մոնտենեգրոյում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունն է:

Armenian junior freestyle wrestling championships are over in Yerevan, with 29 athletes participating.
In conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, the team coach Arshak Hayrapetyan announced the names of the winners: Hayk Badalyan (46 kg), Vahe Martinyan (50 kg), Gevorg Tadevosyan (54 kg), Ashot Velitsyan (58 kg), Hakob Avetisyan (63 kg), Tigran Mnatsakanyan (69 kg), Sargis Hovsepyan (76 kg), Razmik Poghosyan (85 kg) and Meruzhan Mkoyan (100 kg).
According to Mr. Hayrapetyan, the team will further start trainings for the international tournament, due on May 4 in Iran, with 15 Armenian wrestlers to participate.
The athletes will afterwards represent Armenia at European championships, scheduled for July 17 in Montenegro.