Մի շարք ռուսական ավիաընկերություններ նվազեցրել են Երևան-Մոսկվա-Երևան չվերթի ավիատոմսերի գները Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) հետ բանակցությունների արդյունքում:
Մասնավորապես, Երևան-Մոսկվա (Շերեմետևո)-Երևան «Աերոֆլոտ-Ռուսական ավիաուղիներ» չվերթի տոմսերի գինը մինչ «Արմավիայի» սնանկությունը կազմել է 187,158 հազար դրամ (450 դոլար ընթացիկ փոխարժեքով): Սնանկության մասին հայտարարությունից հետո ապրիլի 2-ից սկսեց գործել մեկ այլ գին՝ 203,292 հազար դրամ (489 դոլար): Սակայն, բանակցությունների ադրյունքում ապրիլի 9-ից հաստատվել է 159,860 հազար դրամ գինը՝ 384 դոլար:
Ըստ ՔԱԳՎ հաղորդագրության, հաջորդ գնային փոփոխությունը վերաբերում է «Սիբիր» ավիաընկերությանը: Չնայած, որ այս ռուսական ավիաուղին չի փոխել Երևան-Մոսկվա (Դոմոդեդովո)-Երևան ուղղությամբ թռիչքների գները, սակայն բանակցությունների արդյունքում ավիաընկերությունը վերանայել է գնային քաղաքականությունը: Ապրիլի 13-ից գործում է 158,510 հազար դրամ գինը՝ 381 դոլար, նախկին 187, 993 հազար դրամի փոխարեն՝ 452 դոլար:
«Տրանսաերո» ավիաընկերությունը բացատրել է 5 հազար դրամով տոմսների թանկացումը փոխարժեքի փոփոխությամբ տոմսերի ամրագրման համակարգում:

Ряд российских авиакомпаний снизили цены на билеты в направлении Ереван-Москва-Ереван, в результате переговоров с Главным управлением гражданской авиации Армении (ГУГА).
В частности, цена на билет Ереван-Москва (Шереметьево)-Ереван авиакомпании "Аэрофлот – Российские авиалинии" до банкротства национального авиаперевозчика Армении – компании "Армавиа" – на 31 марта составляла 187,158 тысячи драмов (450 долларов по текущему курсу). После объявления о банкротстве, со 2 апреля начала действовать другая цена – 203,292 тысячи драмов (489 долларов). Однако в результате переговоров с 9 апреля установлена цена 159,860 тысячи драмов (384 доллара).
Согласно сообщению ГУГА, следующее ценовое изменение касается авиакомпании "Сибирь". Несмотря на то, что данная российская авиакомпания не меняла цены на полеты в направлении Ереван-Москва (Домодедово)-Ереван, однако в результате переговоров авиакомпания пересмотрела ценовую политику. С 13 апреля действует цена 158,510 тысячи драмов (381 доллар), вместо прежних 187,993 тысячи драмов (452 доллара).
Авиакомпания "Трансаэро" объяснила повышение цен на билеты на 5 тысяч драмов (12 долларов) изменением курса валют в системах бронирования билетов.
Национальный авиаперевозчик Армении – авиакомпания "Армавиа" объявила о своем банкротстве и отмене всех рейсов с 1 апреля.