«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունում անցկացվում է գծի, ենթակառուցվածքի և շարժակազմի գարնանային զննումը: Զննումն իրականացնում է ղեկավարության պատվիրակությունը՝ գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցի գլխավորությամբ, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Ապրիլի 1-ից մինչև մայիսի 20-ը երկաթուղում կանցկացվի գծի, հարակից տարածքների և արհեստական կառույցների, էներգամատակարարման, ավտոմատիկայի,տելեմեխանիկայի և կապի սարքավորումների զննումը: Զննման նպատակն է գծային տնտեսության ուսումնասիրումը, բացահայտված բացթողումների վերացումը, գնացքների անվտանգ երթևեկության ապահովումը,գարնանային և ամառային սեզոնին աշխատանքի նախապատրաստումը: Գարնանային զննման ընթացքում առաջնահերթ ուշադրություն է դարձվելու երկաթուղու այն հատվածներին, որտեղ սահմանափակվել է գնացքների երթևեկությանարագութունը, և գծի առողջացման ծրագրերի իրականացմանը:
Բացի այդ ապրիլի 15-ից մինչև մայիսի 31-ը կանցկացվի լոկոմոտիվների և շարժիչավագոնային շարժակազմի գարնանային զննումը: Զննման անցկացման ընթացքումհատուկ ուշադրություն է դարձվելու գնացքների հակահրդեհային համակարգին, անվտանգ երթևեկությունն ապահովող սարքավորումների վիճակին, օդափոխության համակարգիաշխատանքին:

16 Апрель 2013 - 12:03 AMT
На Южно-Кавказской железной дороге проводится весенний комиссионный осмотр пути, инфраструктуры и подвижного состава. Осмотр проводит делегация руководства ЗАО «ЮКЖД» во главе с генеральным директором Виктором Ребцом.
С 1 апреля по 20 мая на железной дороге будет проведен сплошной комиссионный весенний осмотр пути, земляного полотна и искусственных сооружений, устройств энергоснабжения, автоматики, телемеханики и связи. «Главной задачей осмотра станет, в частности, изучение состояния путевого хозяйства, инфраструктуры, разработка мер по ликвидации выявленных недостатков, обеспечение безопасности движения поездов, приведение установленных скоростей движения в соответствие с техническим состоянием пути и подготовка к стабильной работе в весенне-летний период», – сообщает пресс-служба компании.
Во время проведения весеннего осмотра первоочередное внимание будет уделено, в частности, участкам железной дороги с ограничениями скорости движения, выполнению планов по оздоровлению пути и противоаварийных мероприятий, проведению комплекса работ по завершению ремонта пути.
С 15 апреля по 31 мая на ЮКЖД будет проведен также весенний комиссионный осмотр локомотивов и мотор-вагонного подвижного состава, во время которого особое внимание будет уделено, в частности, противопожарному состоянию поездов, устройствам и оборудованию, обеспечивающим безопасность движения, проверке систем вентиляции и кондиционирования.