Հայաստանի ազատ ոճի ըմբիշ Մուսա Մուրթազալիևը, որը վերջերս արծաթե մեդալ է նվաճել Եվրոպայի առաջնությունում, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ ամռանը կմասնակցի Համաշխարհային Ունիվերսիադային:
«Ես արդեն սկսել եմ պատրաստվել մրցաշարին: Ամեն ինչ կանեմ ցույց տալու համար իմ լավագույն հատկանիշներն ու կփորձեմ բարձր տեղ գրավել»,-ասել է Մուսա Մուրթազալիևը:
Ըմբիշը գոհ է, որ կարողացել է արծաթ նվաճել, չնայած, որ շատ կցանկանար հաղթող լինել. «Բայց ես հանդես էի գալիս նոր քաշային կարգում և երկրորդ տեղը ևս վատ արդյունք չէ»:

17 Апрель 2013 - 11:42 AMT
Представитель Армении вольный борец Муса Муртазалиев, который недавно на чемпионате Европы завоевал серебряную медаль, в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что летом примет участие во Всемирной Универсиаде.
“Я уже начал готовиться к этому турниру. Сделаю все, что бы там показать свои лучшие качества и занять высокое место”,- сказал Муртазалиев.
Борец доволен, что на ЧЕ завоевал серебро, несмотря на то, что очень хотел бы стать победителем: “Но я выступал в новой весовой категории и второе место тоже не плохой результат”.