Դամասկոս-Ղամիշլի-Երևան չվերթը երեկ իրականացել է ու այսուհետ պարբերական կդառնա: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Սիրիական ավիաուղիներ»-ի երևանյան գրասենյակի մենեջեր Սվետլանա Հովհաննիսյանը. «Առաջին չվերթով 68 մարդ եկել է, 12-ը` մեկնել»:
Չվերթ կիրականացվի ամեն երեքշաբթի` ժամը 03:10-ին: Միակողմ տոմսն արժե 165 հազար դրամ, իսկ երկկողմը` 245 հազար:
Դեպի Հալեպ չվերթների դադարեցումից հետո «Սիրիական ավիաուղիներ» ընկերությունն իրականացնում էր Դամասկոս-Լաթաքիա-Երևան չվերթներ, որոնք ևս անժամկետ դադարեցվել են: Այդ չվերթներից վերջինը կայացել է փետրվարի 5-ին. Երևան է ժամանել 75 ուղևոր, մեկնել`13: Սվետլանա Հովհաննիսյանը նշեց, որ Հալեպի և Լաթաքիայի ուղղությամբ չվերթների վերաբերյալ դեռ նորություն չունեն:
Վերջին շրջանում Հալեպի օդանավակայանի շուրջ ընդդիմադիրների ու կառավարական ուժերի բախումները հաճախակի են դարձել: Լուրջ մարտեր են ընթանում օդանավակայանի վերահոսկողության համար: Իսկ քաղաքից դուրս տանող ցամաքային ճանապարհները վտանգավոր են:

Damascus- Qamishli -Yerevan flights will henceforth operate on a regular basis, the manager of Syrian Airlines Yerevan office said.
In conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, Svetlana Hovhannisyan said 68 passengers arrived, 12 departed by the first flight.
The flights will operate every Tuesday, 03:10 am, with one-way ticket price set at AMD 165 000, with two-way ticket to cost AMD 245 000.
Syrian Airlines operated Damascus- Latakia-Yerevan flights following the suspension of flights to Aleppo, with the last flight scheduled for February 5. According to Ms. Hovhannisyan, no information was provided as to the flights to Aleppo and Latakia.