Դամասկոս-Ղամիշլի-Երևան չվերթը երեկ իրականացել է ու այսուհետ պարբերական կդառնա: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Սիրիական ավիաուղիներ»-ի երևանյան գրասենյակի մենեջեր Սվետլանա Հովհաննիսյանը. «Առաջին չվերթով 68 մարդ եկել է, 12-ը` մեկնել»:
Չվերթ կիրականացվի ամեն երեքշաբթի` ժամը 03:10-ին: Միակողմ տոմսն արժե 165 հազար դրամ, իսկ երկկողմը` 245 հազար:
Դեպի Հալեպ չվերթների դադարեցումից հետո «Սիրիական ավիաուղիներ» ընկերությունն իրականացնում էր Դամասկոս-Լաթաքիա-Երևան չվերթներ, որոնք ևս անժամկետ դադարեցվել են: Այդ չվերթներից վերջինը կայացել է փետրվարի 5-ին. Երևան է ժամանել 75 ուղևոր, մեկնել`13: Սվետլանա Հովհաննիսյանը նշեց, որ Հալեպի և Լաթաքիայի ուղղությամբ չվերթների վերաբերյալ դեռ նորություն չունեն:
Վերջին շրջանում Հալեպի օդանավակայանի շուրջ ընդդիմադիրների ու կառավարական ուժերի բախումները հաճախակի են դարձել: Լուրջ մարտեր են ընթանում օդանավակայանի վերահոսկողության համար: Իսկ քաղաքից դուրս տանող ցամաքային ճանապարհները վտանգավոր են:

Накануне, 16 апреля, был осуществлен первый рейс Дамаск-Камышли-Ереван, который отныне станет регулярным. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщила менеджер ереванского офиса «Сирийских авиалиний» Светлана Ованнисян. По ее словам, первым рейсом в Ереван прибыло 68 пассажиров, из Еревана вылетело – 12.
Рейс будет осуществляться по вторникам в 03:10. Билет в один конец стоит 165 тысяч драмов (около 395 долларов), “туда-обратно” – 245 тысяч драмов (около 590 долларов).
После прекращения рейсов Ереван-Алеппо “Сирийские авиалинии” осуществляли рейс Дамаск-Латакия-Ереван, которые позже также были прекращены. Последний рейс было совершен 5-го февраля, тогда в Ереван прибыло 75 пассажиров, вылетело – 13. По словам Светланы Ованнисян, о рейсах в Алеппо и Латакию пока информации нет.