Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Մարտին Սարգսյանի գլխավորությամբ այսօր երեկոյան կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ ապրիլի 20-21-ին կմասնակցի ձյուդոյի Եվրոպայի գավաթի խաղարկությանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ, միջազգային կարգի մրցավար Դավիթ Խիթարյանն ասել է, որ Գավաթից հետո հայ մարզիկները Պետերբուրգում կմասնակցեն համատեղ հավաքի, որը կտևի մինչև ապրիլի 24-ը:
«Հավաքին կմասնակցեն Գավաթի բոլոր մասնակիցները շուրջ 15 թիմերից»,-ասել է Խիթարյանը:
Եվրոպայի գավաթին կմասնակցեն Երջանիկ Կարապետյանը (48 կգ), Գարիկ Հարությունյանը և Վահագն Հովսեփյանը (55 կգ), Նարեկ Կարապետյանը (60 կգ), Դավիթ Ղազարյանը և Արսեն Ղազարյանը (66 կգ), Արտավազդ Հովսեփյանն ու Դավիթ Նիկողոսյանը (73 կգ):

Armenian youth judo team led by chief coach Martin Sargsyan will depart for Saint Petersburg on April 18 evening, to participate in European Cup, due April 20-21.
In a conversation with PanARMENIAN.Net, vice-president of Armenian judo federation Davit Hitaryan said Armenian judokas will conduct a joint practice session until April 24.
“All the participants of the European Cup will participate in the session,” Mr. Hitaryan said.
Armenia’s line-up for the European Cup includes Yerjanik Karapetyan (48 kg), Gagik Harutyunyan and Vahagn Hovsepyan (55 kg), Narek Karapetyan (60 kg), Davit Ghazaryan and Arsen Ghazaryan (66 kg), Artavazd Hovsepyan and Davit Nikoghosyan (73 kg).