Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Մարտին Սարգսյանի գլխավորությամբ այսօր երեկոյան կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ ապրիլի 20-21-ին կմասնակցի ձյուդոյի Եվրոպայի գավաթի խաղարկությանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ, միջազգային կարգի մրցավար Դավիթ Խիթարյանն ասել է, որ Գավաթից հետո հայ մարզիկները Պետերբուրգում կմասնակցեն համատեղ հավաքի, որը կտևի մինչև ապրիլի 24-ը:
«Հավաքին կմասնակցեն Գավաթի բոլոր մասնակիցները շուրջ 15 թիմերից»,-ասել է Խիթարյանը:
Եվրոպայի գավաթին կմասնակցեն Երջանիկ Կարապետյանը (48 կգ), Գարիկ Հարությունյանը և Վահագն Հովսեփյանը (55 կգ), Նարեկ Կարապետյանը (60 կգ), Դավիթ Ղազարյանը և Արսեն Ղազարյանը (66 կգ), Արտավազդ Հովսեփյանն ու Դավիթ Նիկողոսյանը (73 կգ):

Молодежная сборная Армении во главе Мартина Саркисяна сегодня вечером отправится в Санкт-Петербург, где примет участие на розыгрыше Кубка Европы. Кубок пройдет 20-21 апреля.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net вице-президент Федерации дзюдо Армении, судья международного класса Давид Хитарян сказал, что после Кубка армянские дзюдоисты в Петербурге проведут совместный сбор, который продлится до 24 апреля.
“На сборе будут тренироваться все участники Кубка Европы более чем из 15 команд”,- сказал Хитарян.
На Кубке Европы выступят Ерджаник Карапетян (в/к 48), Гарик Арутюнян и Ваагн Овсепян (в/к 55), Нарек Карапетян (в/к 60), Давид Казарян и Арсен Казарян (в/к 66), Артавазд Овсепян и Давид Никигосян (в/к 73).