Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը ապրիլի 24-ին կմկերնի Բուդապեշտ, որտեղ ապրիլի 25-28-ին տեղի կունենա Եվրոպայի առաջնությունը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանն ասել է, որ վերջին համատեղ հավաքը ՌԴ Արմավիր քաղաքում շատ լավ է անցել:
«Տղաները լավ մարզավիճակում են: Մենք լավ նախապատրաստական աշխատանք ենք տարել, հուսով եմ, որ կկարողանանք մեդալն նվաճել: Կարևորը, նրանք վնասվածքներ չունեն և առողջ են»,-ասել է Բաբայանը:
ԵԱ-ը կմասնակցեն Հովհաննես Դավթյանը (60կգ), Արմեն Նազարյանն ու Գոռ Հարությունյանը (66կգ), Մհեր Կարապետյանն ու Ռաֆայել Դավթյանը (81կգ) և Հակոբ Առաքելյանը (100կգ):

22 Апрель 2013 - 11:14 AMT
Сборная Армении по дзюдо 24 апреля отправится в Будапешт, где 25-28 апреля пройдет чемпионат Европы. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Тигран Бабаян сказал, что последний совместный сбор в российском Армавире прошел очень хорошо.
“Ребята находятся в хорошей форме. Мы провели хорошую подготовительную работу, надеюсь, что сможем на чемпионате Европы завоевать медали”,- сказал Бабаян.
На ЧЕ выступят Ованнес Давтян (в/к 60), Армен Назарян и Гор Арутюнян (в/к 66), Мгер Карапетян и Рафаэль Давтян (в/к 81) и Акоп Аракелян (в/к 100).