Այսուհետ Orange-ի ամսական բաժանորդագրությունների՝ Թիթեռի, Պանտերայի, Դելֆինի և Առյուծի բաժանորդները, ինչպես նաև Orange Ինտերնետի բաժանորդներն այլևս կարիք չեն ունենա ամեն ամիս մտածել իրենց ամսական վճարները կատարելու մասին:
«Պարզապես մեկ անգամ այցելելով Orange-ի խանութ՝ բաժանորդները կարողեն գրանցվել պարբերական վճարումների համակարգում, որից հետո ամեն ամիս համակարգն իրենց բանկային հաշվից ավտոմատ կերպով կկատարի վճարումները: Ավտոմատ վճարումների այս ծառայությունը լայնորեն տարածված է Արևմտյան Եվրոպայի երկրներում, և Orange-ն ուրախ է լինել առաջին օպերատորը Հայաստանում, որը հնարավորություն է տալիս այս ծառայությունն ակտիվացնել հենց իր խանութներում:
Յուրաքանչյուր ամսվա 1-ից 7-ը պարբերական վճարումների համակարգում գրանցված բաժանորդները էլեկտրոնային փոստով կստանան նախորդ ամսվա հաշիվը և կկարողանան ստուգել այն, իսկ նույն ամսվա 11-ից սկսած կկատարվի վճարումը բանկի կողմից: Յուրաքանչյուր վճարման մասին բաժանորդը կտեղեկացվի SMS-ի միջոցով:
Ծառայությունից կարողեն օգտվել բանկերի հաճախորդները` ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ, ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ, ԿոնվերսԲանկ, ՎՏԲ-ՀայաստանԲանկ, ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Orange customers of Dolphin, Butterfly, Panther and Lion monthly subscriptions, as well as Orange Internet customers will no more need to worry about their monthly payments.
By visiting any of Orange shops once, customers can register in the system of automatic payments, after which every month the system will automatically make payments from their bank account. The “direct debit” service is widely used in Western European countries and Orange is pleased to be the first Armenian operator to give the possibility to activate this service directly in its shops.
Between the 1st and the 7th of each month customers registered in the automatic payments system will receive the bill for the previous month via an e-mail, and will have the possibility to check it, starting from the 11th of each month the payment will be done by the bank. The customer will be informed about each payment through an SMS, the company’s press service reported.