Փրոմոութեր Ֆրենկ Էսպինոզան հայտարարել է, որ հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանը չի ցանկանում կողքից հետևել, թե ինչպես է Նոնիտո Դոնեյրը հոկտեմբերին մենամարտելու գերթևթևագույն քաշային կարգում WBC վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկտոր Տերրասասի հետ:
Էսպինոզան նշել է, որ Դարչինյանը NABF չեմպիոն է ու առաջին տեղն է գրավում 112 բռնցքամարտիկների ցուցակում, որպեսզի մենամարտի Տերրասասի հետ, հայտնում է boxingscene.com-ը:
Մայիսի 11-ին Լարեդոյում (ԱՄՆ) Վիկ Դարչինյանը 10-ռաունդանոց մենամարտ կանցկացնի Խավիեր Գալոյի դեմ: «Վիկը արժանի է մենամարտել Տերրասասի հետ, եթե հաղթի, երջանիկ կլինի ռևանշ անցկացնել Դոնեյրի հետ: Ես նույնիսկ կարդացել եմ, որ Տերրասաս-Միխարես զույգի հաղթողը ստիպված է լինելու հանդիպել Դարչինյանի հետ»,-ասել է Էսպինոզան:

Промоутер Френк Эспиноза заявил, что армянский боксер Вик Дарчинян не хочет со стороны наблюдать, как Нонито Донейр в октябре проведет поединок против чемпиона мира по версии WBC в суперлегчайщем весе Виктором Террасасом.
Эспиноза отметил, что Дарчинян чемпион NABF и занимает первое место в списке из 122 боксеров, чтобы сразиться за пояс Террасаса, передает boxingscene.com.
11 мая в Ларедо (США) Вик Дарчинян проведет 10-раундовый поединок против Хавиера Галло.
“Вик заслужил сразиться с Террасасом. Если ему удастся завоевать пояс, то он будет счастлив провести матч-реванш с Донейром. Я даже читал, что победителю пары Террасас- Михарес придется встретиться с Дарчиняном ”,- сказал Эспиноза.