Հայոց ցեղասպանության 98-րդ տարելիցի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սոցիալական ապահովության վարչությունն այցելություններ է կազմակերպել Ցեղասպանությունը վերապրած բոլոր երևանաբնակներին:
«Այսօր մայրաքաղաքում ցեղասպանությունը վերապրած 15 քաղաքացի է ապրում: Քաղաքապետի կողմից նրանց նկատմամբ ուշադրությունը մշտական բնույթ է կրում: Ապրիլի 24-ին ընդառաջ, վարչության կողմից ցեղասպանությունը վերապրածներին այցելություններն ու օժանդակությունը ավանդական է դարձել: Տարվա ընթացքում, իհարկե, այլ առիթներով էլ են լինում հանդիպումներ, հնարավորության սահմաններում նաև աջակցություն է ցուցաբերվում»,- նշել է սոցիալական ապահովության վարչության պետ Ռուզաննա Զաքարյանն ավելացնելով, որ աջակցության ծրագրերը կրելու են շարունակական բնույթ, հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

По случаю 98-ой годовщины Геноцида армян городская мэрия посетила всех жителей Еревана, переживших геноцид. Как сообщила начальник управления соцобеспечения мэрии Еревана Рузанна Закарян, сегодня в столице проживает 15 граждан, переживших геноцид. «Внимание градоначальника к этим гражданам носит постоянный характер», – подчеркнула она.
Как отметила Рузанна Закарян, в канун 24 апреля сотрудники управления навещают этих граждан и оказывают им содействие, в том числе и в течение года по мере имеющихся возможностей, сообщает пресс-служба городской мэрии.