Հայաստանի կառավարությունը ապրիլի 25-ի նիստում հավանություն է տվել Զարգացման ֆրանսիական գործակալության (ԶՖԳ) հետ համաձայնագրին, որով նախատեսվում է ֆինանսավորել մի շարք ենթակառուցվածքային ծրագրեր, ուղղված հայկական տնտեսության զարգացմանը:
Ինչպես ասել է ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, համաձայնության շրջանակներում Զարգացման ֆրանսիական գործակալությունը 500 հազար եվրո կտրամադրի Հայաստանին ենթակառուցվածքային նախագծերի համար:
Այդ նախագծերի թվում են՝ Վեդիի ջրամբարի կառուցումը, Տաթևի զարգացման ծրագրում ներառված համայնքների զարգացման ծրագրերը, կոշտ թափոնների կառավարումը, առողջապահական ծրագրեր:

Правительство Армении на заседании 25 апреля одобрило подписание соглашения с Французским агентством развития (ФАР) по финансированию ряда инфраструктурных проектов, нацеленных на развитие армянской экономики.
Как сообщил министр финансов Армении Ваче Габриелян, в рамках соглашения Французское агентство развития предоставит Армении грант в 500 тыс. евро.
Среди этих проектов – строительство водохранилища в Веди, программа развития общин, включенных в туристический центр Татев, управление жесткими отходами, проект в сфере здравоохранения и другие.