Մոսկվայի «Սպարտակի» բժիշկ Միխայիլ Վարդապետովն ասել է, որ թիմի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանն ավելի շատ բուժվում է, քան մարզվում:
«Սակայն օրգանիզմի առանձնահատկությունները թույլ են տալիս հուսալ, որ նա շուտ կապաքինվի: Հայ լեգիոները շատ շուտ է ապաքինվում նման վնասվածքներից: Պատկերացնում եք, նույնիսկ այս վիճակում, իսկ ախտորոշումը բավականին բարդ է, նա պայքարի է նետվում, մենք ստիպված ենք լինում զսպել նրան»,-Վարդապետովի խոսքն է մեջբերում bobsoccer.ru-ն:
«Սպարտակի» բժիշկը նշել է, որ հարձակվողը ցանկանում է օգնել թիմին, ուստի ձգտում է շուտ ապաքինվել: Մովսիսյանը վնասվածք էր ստացել ԲԿՄԱ հետ խաղում ու դուրս եկել շարքից երկու շաբաթով:

Врач московского “Спартака” Михаил Вартапетов сказал, что нападающий команды Юра Мовсисян больше лечится, чем тренируется.
“Но особенности организма позволяют надеяться на быстрое восстановление. У армянского легионера очень хорошие способности к быстрому заживлению подобного рода повреждений и совершенно запредельная мотивация. Представляете, даже в таком состоянии, а диагноз повреждение задней поверхности бедра достаточно серьезный, он рвется в бой, поэтому нашего нападающего приходится сдерживать”,- слова Вартапетова передает bobsoccer.ru.
Врач отметил, что будь воля Мовсисяна, он бы прямо сейчас вышел на поле и играл: “Мовсисян хочет помочь команде, поэтому стремится быстрее выздороветь”.