Այսօր Orange-ը ներկայացրեց Sony ընկերության առաջատար մոդելը՝ Sony Xperia Z սմարթֆոնը: Sony Xperia Z-ն առանձնանում է 5 դյույմանոց Full HD էկրանով, չորսմիջուկանի պրոցեսորով և 13 մեգապիքսել հզորությամբ արագագործ ֆոտոխցիկով: Այս սարքն օգտագործում է Sony-ի տարբեր մուլտիմեդիա ապրանքների առաջատար տեխնոլոգիաները՝ առաջարկելով «լավագույնը Sony-ից՝ սմարթֆոնում», հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Sony Xperia Z-ի էկրանը, որը ստեղծված է Sony-ի Bravia հեռուստացույցների տեխնոլոգիայով, սմարթֆոնին է բերում Sony ընկերության՝ հեռուստացույցների արտադրության բազմամյա փորձը և դիտողին կարծես «տեղափոխում է» էկրանի մեջ վառ ու հստակ գույների շնորհիվ:
Սմարթֆոնի առանձնահատուկ հնարավորություններից է վերջինիս ջրակայունությունը, որը թույլ է տալիս լուսանկարներ և տեսաձայնագրություններ անել ջրի մեջ՝ մինչև մեկ մետր խորության վրա: Ջրում կարելի է անգամ պատասխանել մուտքային զանգերի:
Sony Xperia Z-ը զինված է Android օպերացիոն համակարգով և ապահովում է մինչև 42 Մբ/վ ներբեռնման արագություն: «Մեր բաժանորդներին մենք առաջարկում ենք համաշխարհային լավագույն նորարարությունները՝ ներկայացնելով նրանց լայն ընտրություն: Sony Xperia Z-ը՝ այս հրաշալի սմարթֆոնը, գալիս է լրացնելու բարձր պահանջներ ունեցող սպառողների համար նախատեսված սմարթֆոնների մեր պորտֆոլիոն: Մենք ուրախ ենք լինել առաջին օպերատորը Հայաստանում, որն առաջարկում է այն իր խանութներում», ասաց Օրանժ Արմենիայի Վաճառքի գծով տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանը:
Sony Xperia Z-ի վաճառքի գինն Orange-ի խանութներում 370,000 դրամ է, սակայն Orange-ն առաջարկում է այն ձեռք բերել հատուկ գնով՝ Դելֆին, Պանտերա կամ Թիթեռ ամսական բաժանորդագրությունների հետ միասին: Վերջիններից որևէ մեկին 12 կամ 24 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում սմարթֆոնը կարելի է ձեռք բերել՝ սկսած 205,000 դրամից: Ավելին, Պանտերա սակագնային պլանի բաժանորդներն իրենց բաժանորդագրության առաջին տարվա ընթացքում ամսական կստանան մինչև 1ԳԲ անվճար ինտերնետ:

Today, on April 26, Orange launched Sony Xperia Z – the flagship smartphone by Sony. The Xperia Z features a 5” Full HD display, a quad-core processor, and a 13 megapixel fast-capture camera. Offering the “best of Sony in a smartphone”, the device uses advanced technology from Sony’s entire range of multimedia products.
Sony Xperia Z’s display, powered by Mobile BRAVIA, brings Sony’s long-standing TV expertise to the smartphone and delivers an immersive viewing experience with super brightness and clarity.
One unique feature of the smartphone is that it has water resistance, such that photographs and videos could be taken in water at a distance of one meter below water level. The phone could be in water and still respond to incoming calls.
Sony Xperia Z comes with an Android OS, and supports up to 42Mbps download speed.
Arsen Hovhannisyan, Orange Armenia Sales Director, said: “We are bringing the best of the world innovation to our clients, offering the largest possible choice: Sony Xperia Z, an amazing smartphone, comes to complete our range of smartphones for users with high requirements. We are happy to be the first operator in Armenia to offer it in our shops”.
The retail price of the smartphone in Orange shops is 370,000AMD. Orange offers special tariff plans along with Sony Xperia Z: bundled with any of Dolphin, Panther or Butterfly monthly subscriptions with 12 or 24 months commitment, the smartphone can be purchased starting at 205,000AMD. In addition to this, customers of Panther tariff plans will get monthly up to 1GB free mobile internet during the first year after subscription, the company’s press service reported.