«Անժիի» պաշտպան Ալի Հաջիբեկովը «Սպարտակի» հետ խաղից առաջ խոստովանել է, որ իր, որպես պաշտպանի համար, լուրջ առավելություն կլինի այն, որ Յուրա Մովսիսյանը չի մասնակցի խաղին:
«Մովսիսյանը շատ ուժեղ հարձակվող է, համառ, նա մշտապես առաջ է վազում, շատ է գոլեր խփում՝ գլխավորելով հարձակվողների ցուցակը: Նման հարձակվողի դեմ ցանկացած պաշտպանի համար շատ դժվար է խաղալը»,-Հաջիբեկովի խոսքն է մեջբերում «Սովետսկի սպորտը»:
Նա հավելել է նաև, որ իր թիմի համար, անշուշտ, առավելություն է այն, որ Մովսիսյանը չի խաղալու: «Բայց նրանից բացի էլ «Սպարտակը» բազում լավ հարձակվողներ ունի՝ Ձյուբան, Ուորիսը, Էմենիկեն»:
Ռուսաստանի առաջնության 26-րդ տուրի «Սպարտակ»-«Անժի» հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 28-ին: Մովսիսյանը չի մասնակցի ոտքի վնասվաքծի պատճառով:

27 Апрель 2013 - 10:47 AMT
Защитник "Анжи" Али Гаджибеков перед игрой со “Спартаком” признался, что для него, как защитника, серьезное подспорье, что Юра Мовсисян не сыграет.
“Мовсисян очень сильный нападающий, напористый, постоянно бежит вперед, много забивает, что выражается в его лидерстве в списке бомбардиров. Против таких форвардов любому защитнику очень неприятно играть”,- слова Гаджибекова передает Советский спорт.
Он добавил, что для его команды, безусловно, плюс, что Мовсисян не сыграет: “Но и помимо него у "Спартака" много хороших нападающих- Дзюба, Уорис, Эменике. Уверен, что от них вдвойне стоит ожидать опасности, ведь это шанс выйти на поле, доказать свою состоятельность".
Встреча 26-го тура чемпионата России "Спартак" – "Анжи" состоится 28 апреля. Мовсисян пропустит эту игру из-за травмы ноги.