2013-ի հունվար-փետրվարին Հայաստանում արտադրվել է 2 213.9 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 11,1տոկոսով ավելի է 2012-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (2 489.7 հազար լիտր):
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 1 424.3 հազար լիտր օղի, ինչն ավելի է 2012-ի ցուցանիշից 47 տոկոսով:
Բացի դրանից, 2013-ի հունվար-փետրվարին արտադրվել է 656.6 հազար լիտր գինի 2012-ի 636.3 հազար լիտրի փոխարեն (3,2 տոկոս աճ): Շամպայն գինիների արտադրությունն աճել է 18,8 տոկոսով` կազմելով 31.9 հազար լիտր:
Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2013-ի հունվար-փետրվարին կազմել է 4 947.5 հազար լիտր, ինչը 26,2 տոկոսով ավելի է 2012-ի նույն շրջանի ցուցանիշից:

В январе-феврале 2013 года в Армении было произведено 2 213.9 тыс. литров коньяка, что на 11,1% меньше показателя аналогичного периода 2012 года (2 489.7 тыс. литров).
Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 1 424.3 тыс. литров водки, что больше показателя 2012 года на 47%.
Кроме того, в январе-феврале 2013 года было произведено 656.6 тыс. литров вина против 636.3 тыс. литров в 2012 году (рост на 3,2%). В то же время за отчетный период в стране было произведено 872.6 тыс. литров пива, что на 6,3% меньше, чем в январе-феврале 2012 года – 931.7 тыс. литров. Производство шампанских вин зафиксировало рост в 18,8 раза, составив 31.9 тыс. литров.
Производство безалкогольных напитков в январе-феврале 2013 года составило 4 947.5 тыс. литров, что на 26,2% больше, чем в аналогичном периоде 2012 года.