29 Ապրիլ 2013 - 09:04 AMT
Անցյալ շաբաթ FinLab-ի գրասենյակում տեղի ունեցան WorldTopInvestor 2013-14 մրցույթին հայաստանյան թրեյդերների մասնակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու նպատակով ՖինԼաբ ներդրումային ընկերության կողմից կազմակերպվող անվճար սեմինարների շարքից առաջին երկուսը, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Առաջին սեմինարի ընթացքում մասնակիցները մանրամասն ծանոթացան Dif Freedom առևտրային հարթակի տեխնիկական հնարավորություններին, որը թույլ է տալիս թրեյդերներին գործարքներ իրականացնել կապիտալի շուկայում գոյություն ունեցող ֆինանսական գործիքների լայն ընտրանիով՝ ցանկացած վայրից, ցանկացած պահի՝ համակարգչի կամ սմարթֆոնի միջոցով:Մասնավորապես, մանրամասն դիտարկվեցին առևտրային հարթակի միջոցով առևտրին հասանելի հետևյալ ֆինանսական գործիքները՝Բաժնետոմսեր, CFD-ներ, ETf-ներ, Ինդեքսներ, Արտարժույթ (Ֆորեքս), Ածանցյալ և այլ ֆինանսական գործիքներ, ինչպես նաև նշված ֆինանսական գործիքներով աշխատելու հետ կապված բոլոր նրբությունները, առանձնահատկություններն ու առևտրային պայմանները:
Սեմինարի ընթացքում մասնակիցները ծանոթացան նաև առևտրային հարթակի ֆունկցիոնալ մոդուլներին, ինչպիսիք են` հաշվի կառավարման գործիքները, առևտրային, գրաֆիկական և վերլուծության մոդուլները, նորությունների տրամադրման մոդուլը, որոնք տալիս են օգտագործողին այնպիսի առավելություններ, որոնք հասանելի են խոշոր բանկերի թրեյդերներին: Մասնակիցների մեծ հետաքրքրությանն արժանացավ նաև առևտրային հարթակին ինտեգրված միասնական «cross-margining Back-Օffice»-ը, որը ավտոմատ կերպով բաշխում է հավելյալ մարժան մեկ շուկայից/գործիքից դեպի մյուսը և հնարավորություն է տալիս հետևել ու կառավարել ներդրումները ժամանակի իրական պահին:
Երկրորդ սեմինարը անցկացվեց անհատական մակարդակով, որի ընթացքում FinLab-ի մասնագետները աշխատում էին յուրաքանչյուր մասնակցի հետ առանձին` ուշադրություն դարձնելով DifFreedom հարթակի տեխնիկական հնարավորություններին, ինչպես նաեւ մասնակիցների անհատական ռազմավարություններին ու ներդրումային նախապատվություններին: Ամենամեծ հետաքրքրություն առաջացրած ներդրումային գործիքը ոսկին էր: FinLab-ի աշխատակիցները մանրամասն ներկայացրեցին բոլոր առկա ֆինանսական գործիքները, որոնցով կարելի է աշխատել ոսկու հետ՝ սկսած սփոթ գործարքներից եւ ավարտելով Ֆյուչեսներով, օպցիոններով, CFD-ներովև ETF-ներով:Մանրամասնորեն ներկայացվեցին յուրաքանչյուր գործիքի հետ կապված հաշվարկների մեթոդները, վերլուծական նյութերը, առևտրի նրբություններն և ռազմավարությունները:
Մասնակիցները ստացան բոլոր այն հարցերի պատասխանները, որոնք վերաբերվում են WorldTopIinvestor 2013-14մրցույթին մասնակցությանը,մրցույթի կանոններինև մրցանակներին:
FinLab ներդրումայի նընկերությունը ստեղծվել է 2012 թվականին` ունենալով առաքելություն իր գործունեությամբ զարգացնել Հայաստանի արժեթղթերի շուկան` ապահովելով վերջինիս ինտեգրացիան միջազգային ֆինանսական շուկաների հետ, ինչպես նաև աջակցել ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը:
FinLab ներդրումային ընկերությունը հանդիսանում է World Top Investor մրցույթի միակ համակազմակերպիչն ու հովանավոր բրոքերը Հայաստանում և ԱՊՀ տարածքում:

На прошлой неделе прошли первые семинары из серии бесплатных семинаров-консультаций, проводимых инвестиционной компанией FinLab с целью сделать участие армянских трейдеров в конкурсе World Top Investor 2013-14 наиболее эффективным.
Первый семинар был посвящен техническим возможностям торговой платформы Dif Freedom. Участники детально ознакомились с техническими характеристиками платформы, позволяющей трейдерам торговать всем многообразием продуктов, существующих на рынке капитала из любой точки мира с помощью своего компьютера или смартфона.
В частности, подробно были рассмотрены финансовые инструменты, торгуемые через платформу Dif Freedom – Акции, CFD, ETFs, Индексы, Форекс, производные финансовые инструменты и др., а также аспекты, нюансы и условия торговли этими инструментами.
В ходе семинара участники ознакомились также с функциональными модулями платформы, такими как инструменты управления счетом, торговые, новостные, графические и аналитические модули, которые предоставляют пользователю все преимущества, какими пользуются трейдеры крупных банков. Большой интерес у участников семинара вызвал имеющийся у платформы интегрированный «cross-margining» бэк офис, который позволяет трейдеру перераспределять избыточную маржу с одного рынка/инструмента на другой и управлять всеми своими инвестициями в режиме реального времени.
Второй семинар прошел на индивидуальном уровне, во время которого сотрудники FinLab работали с каждым участником отдельно, обращая внимание на технические возможности платформы Dif Freedom, а также индивидуальные стратегии и инвестиционные предпочтения участников. Самым популярным инструментом инвестирования оказалось золото. Сотрудники FinLab детально представили все имеющиеся инструменты на золото – начиная со спота и заканчивая фьючерсами, опционами, CFD и ETF-ами на золото. Подробно были представлены характеристики каждого инструмента, особенности торговли каждым инструментом, рынки, доступные для торговли, методы расчетов по данным инструментам, новостные и аналитические материалы и возможности.
Участники также получили ответы на все вопросы, касательно участия в конкурсе, правил конкурса и тех преимуществ, которые получит победитель и просто участники конкурса World Top Ivestor 2013-14, говорится в сообщении пресс-службы FinLab.
Инвестиционная компания FinLab была создана в 2012 году с миссией развития рынка ценных бумаг и инвестиций, а также повышения финансовой грамотности в Армении. ФинЛаб является единым партнером для своих клиентов вне зависимости от того, какие финансовые услуги и продукты им нужны – от операций на рынках ценных бумаг до инвестиционного банкинга и консалтинга.
Инвестиционная компания FinLab является единственным со-организатором конкурса World Top Investor и брокером-спонсором конкурса в Армении и на территории СНГ.