Բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանը մեքսիկացի Խավիեր Գալլոյի հետ մենամարտին, որը տեղի կունենա մայիսի 11-ին ամերիկյան Լարեդո քաղաքում, պատրաստվում է ԱՄՆ-ում Էդմոն Թարվերդյանի ակումբում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է բռնցքամարտիկի մարզիչ Վազգեն Բադալյանը:
«Վիկը հիմա լավ մարզավիճակում է, նա արդեն մեկ ամիս է մարզվում է ԱՄՆ-ում ու պատրաստվում է մենամարտին: Եթե նրան հաջողվի հաղթել, ապա նա կկարողանա պայքարել չեմպիոնի գոտու համար»,-ասել է Բադալյանը:
Ըստ մարզչի, Գալլոն, ինչպես մեքսիկացի բռնցքամարտիկներից շատերը, գերադասում է տոտալ մենամարտը: Բադալյանը խորհուրդ է տվել Դարչինյանին էլ ավելի արագ գործել ու երկու ձեռքերն էլ օգտագործել:
«Բոլորը գիտեն, որ Դարչինյանը շատ ուժեղ հարվածներ է հասցնում, նա պետք է զարմացնի մրցակցին տեխնիկական բռնցքամարտով: Մեքսիկացիները միանգամից սկսում են զբաղվել պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտով ու որոշ նրբությունների մասին չգիտեն»,-ասել է մարզիչը:
Ըստ Բադալյանի, այս մենամարտում Դարչինյանը պետք է երկու ձեռքով մենամարտի, չնայած որ ձախլիկ է, քանի որ մրցակիցը պատրաստ չի լինի դրան:

30 Апрель 2013 - 10:36 AMT
Армянский боксер Вик Дарчинян к поединку против мексиканца Хавьера Галло, который состоится 11 мая в американском городе Ларендо, готовится в США в клубе Эдмона Тарвердяна. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал наставник боксера Вазген Бадалян.
“Вик сейчас находится в хорошей форме, он уже месяц тренируется в США и готовится к поединку. Если ему удастся стать победителем, то он получит возможность бороться за чемпионский пояс”,- сказал Бадалян.
По словам наставника, Галло, как и множество мексиканских боксеров, предпочитают тотальный бой. Бадалян посоветовал Дарчиняну вспомнить стиль любительского бокса и действовать намного быстрее.
“Все знают, что Дарчинян наносит очень сильные удары, и он должен удивить соперника техническим боксом. Мексиканцы сразу начинают заниматься профессиональным боксом, и не знают некоторые хитрости”,- отметил тренер.
Бадалян также считает, что в этом поединке Дарчинян должен боксировать обеими руками, несмотря на то, что он левша, поскольку соперник будет к этому не готов.