Վիկ Դարչինյանը, որը վերջերս է պայմանագիր կնքել փրոմոութերական Top Rank ընկերության հետ, ռինգ դուրս կգա մայիսի 11-ին Խավիեր Գալլոյի դեմ:
«Ես անհամբեր սպասում եմ Վիկի մենամարտին, նա գրավիչ բռնցքամարտ է ցույց տալիս և շատ ակտիվ է գործում ռինգում»,-խոստովանել է Top Rank-ի նախագահ Թոդ Դուբոեֆը:
Top Rank-ի փոխնախագահ Կառլ Մորետտին իր հերթին ասել է, որ Դարչինյանը հայտնի բռնցքամարտիկ է, որի հաղթանակները միշտ տպավորիչ են. «Նա կարող է մենամարտել տարբեր քաշային կարգերում, շատ լավ է ուսումնասիրում մրցակցին և ռինգում օգտագործում է նրա թույլ կողմերը»:

2 Май 2013 - 07:10 AMT
Армянский боксер Вик Дарчинян, который недавно подписал контракт с промоутрской компанией Top Rank, на ринг выйдет 11 мая против Хавьера Галло.
“Я с нетерпением жду поединка Вика, он показывает захватывающий бокс и действует на ринге очень активно”,- признался президент Top Rank Тодд Дубоеф.
Вице-президент Top Rank Карл Моретти в свою очередь сказал, что Дарчинян известный боксер, который всегда побеждает впечатляюще: “Он может драться в разных весовых категориях. Изучает соперника очень хорошо и на ринге использует его слабые места”.