Դոնեցկի «Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն իտալական tuttojuve.com-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ տեղյակ է, որ «Յուվենթուսը» հետաքրքրված է հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանով:
«Սակայն, չեմ կարծում, որ նրանց կհաջողվի ձեռք բերել Մխիթարյանին: Նրա տրանսֆերը պետք է կազմի 30 մլն դոլլար, չեմ կարծում, թե «ծեր սենյորան» այդքան կվճարի: Մխիթարյանը բացառիկ խաղացող է, մենք նրան չենք վաճառի»,-ասել է ռումինացի մասնագետը:
Ըստ Լուչեսկուի, հայ ֆուտբոլիստը գործում է որպես հարձակվող, շատ կարևոր է թիմի համար և միշտ օգնում է թիմակիցներին:

2 Май 2013 - 12:29 AMT
Наставник донецкого “Шахтера” Мирча Луческу в интервью итальянскому tuttojuve.com сказал, что знает об интересе “Ювентуса” к армянскому полузащитнику Генриху Мхитаряну.
“Но не думаю, что им удастся приобрести Мхитаряна. Трансфер футболиста должен составить 30 млн долларов, и не полагаю, что “старая сеньора” заплатит столько суммы. Мхитарян является исключительным игроком, и мы его не продадим ”,- сказал румынский специалист.
По словам Луческу, армянский футболист действует как нападающий, очень важен для команды и всегда помогает партнерам.