Գրոսմայստեր Գրիգոր-Սևակ Մխիթարյանը Բրազիլիայի Պոնտա Նեգրա քաղաքում անցկացվող աշխարհի առաջնության 2.4 փնջային մրցաշարում յոթ տուրից հետո վաստակել է 5,5 միավոր: Նա միայն կես միավորով է հետ մնում առաջատարներից` գրոսմայստերներ Ռաֆայել Լեյտաոյից և Ալեքսանդր Ֆիերից (Բրազիլիա):
ՖԻԴԵ-ի վարպետության թեկնածու Արմեն Բրուտյանն ունի 4,5 միավոր:
Իսկ գրոսմայստերներ Սերգեյ Կասպարովը (Բելառուս) և Կարեն Մովսիսյանը (Հայաստան) Իսպանիայի Մայորկա կղզում անցկացվող օփենում հինգ տուրից հետո վաստակել են 4-ական միավոր: Նրանք միայն կես միավորով են հետ մնում չորս առաջատարներից, հաղորդում է armchess.am-ը:

Grandmaster Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) has scored 5,5 points after seven rounds at the World Championship Zonal 2.4 Tournament, ongoing in Ponta Negra, Brazil.
Mekhitarian is only half a point behind the leaders – GMs Rafael Leitao and Alexandr Fier (Brazil). CM Armen Proudian (Brazil) has 4,5 points.
Meanwhile, grandmasters Sergey Kasparov (Belarus) and Karen Movsziszian (Armenia) scored 4 points each after five rounds at the open, ongoing in Mallorca, Spain. They are half a point behind the four leaders, armchess.am reported.