Կրասնոդարում «Կուբանկինո» կինոփառատոնի շրջանակներում կցուցադրվեն հայ ռեժիսորների ֆիլմեր: Փառատոնը կանցնի մայիսի 16-23-ը:
«Փառատոնի ֆիլմերի ծրագիրը արտացոլում է հայ ավանդական և ժամանակակից կինեմատոգրաֆիստների հիմնական միտումներն ու զարգացման ուղղվածությունը: Հանդիսատեսը կկարողանա տեսնել «Նահապետ», «Մոնթե՝ ժողովրդի սիրտը», «Մխիթար Սպարապետ», «Ուրախ ավտոբուս», «Պահանջվում է միլիոնատեր» ֆիլմերը, պատմել են փառատոնի մամլո ծառայութունում:
Բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 16-ին: Հանդիսատեսին նաև հանդիպում է սպասում հայտնի դուդուկահար Գևորգ Կարապետյանի, պարուհի Աննա Մոսինյանի հետ: Կներկայացվեն նաև Լուսինե Ջանյանի նկարները, հայտնում է Յուգա.ռու-ն:

Фильмы режиссеров из Армении покажут в Краснодаре в рамках фестиваля в "Кубанькино", который пройдет с 16 по 23 мая.
"Программа фильмов фестиваля отражает основные тенденции и направления классического и современного армянского кинематографа. Зрителям представят такие фильмы, как "Наапет", "Монте – сердце народа", "Мхитар Спарапет", "Веселый автобус", "Требуется миллионер" и "Маяк", – рассказали в пресс-службе "Кубанькино".
Торжественная церемония открытия фестиваля состоится 16 мая. Гостей и зрителей ждет встреча с известным дудукистом Геворгом Карапетяном, самобытной исполнительницей народных армянских танцев Анной Мосинян. Также будет работать выставка картин художницы Лусинэ Джанян, сообщает Юга.ру.