«Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է շարունակել կարիերան Իտալիայում: Այդ մասին «Կորեյերե դելո սպորտին» տված հարցազրույցում հայտարարել է ֆուտբոլիստի գործակալ Մինո Ռայոլան:
«Ես բանակցում եմ Մխիթարյանի տրանսֆերի մասին իտալական առաջնության ակումբներից մեկը տեղափոխվելու մասին, մասնավորապես, Թուրինի «Յուվենթուսի» հետ»,-ասել է նա:
Նա նշել է, որ եթե այդ տարբերակը չհաջողվի, նրանք կդիտարկեն այլ երկրների գերակումբների առաջարկները:
Այս խաղաշրջանում Մխիթարյանը Ուկրաինայի ռեկորդ է սահմանել՝ 24 գոլ խփելով 27 խաղում: Նախկին նվաճումը պատկանում էր ուկրաինացիներ Սերգեյ Ռեբրովին ու Մաքսիմ Շացկիխին՝ 22 գոլ:
Մխիթարյանը «Շախտյորի» կազմում հանդես է գալիս 2010 թվականից, անց է կացրել 103 հանդիպում՝ դառնալով 41 գոլի հեղինակ:

13 Май 2013 - 06:53 AMT
Армянский футболист украинского “Шахтера” Генрих Мхитарян может продолжить карьеру в Италии. Об этом сообщил в интервью “Коррьере делло спорт” агент игрока Мино Райола.
“Я веду переговоры о трансфере Мхитаряна в один их клубов итальянского чемпионата, в частности, в туринский “Ювентус”. Если вариант с переездом на Апеннинский полуостров не удастся, то мы рассмотрим предложения от суперклубов из других стран”, – сказал Райола.
В нынешнем сезоне Мхитарян побил рекорд чемпионатов Украины, забив 24 мяча в 27 матчах. Прежнее достижение принадлежало украинцам Сергею Реброву и Максиму Шацких – 22 гола.
Полузащитник выступает за донецкий клуб с 2010 года. В его составе он провел 103 игры, отметившись 41 голом.