Մոտ երեսուն ոստիկանության ուսանողներ և իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներ ներգրավվեցին ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի կողմից Հայաստանի ոստիկանության ակադեմիայում կազմակերպված տեղեկատվական անվտանգության վերաբերյալ երկշաբաթյա ինտենսիվ դասընթացում, որը մեկնարկեց 2013 թ. մայիսի 13-ին:
Ծրագրի մասնակիցները կընդլայնեն ՏՏ համակարգերի և տվյալների պաշտպանության մասին իրենց գիտելիքները, ինչպես նաև ձեռք կբերեն համակարգչային և համակարգիչների կիրառմամբ կատարվող հանցագործությունների հետաքննության հմտություններ :
Դասընթացի հիմնական նպատակն է ուսանողների շրջանում պատկերացում ձևավորել կիբերհարձակումների եղանակների վերաբերյալ, ինչպես նաև ցանցերի, համակարգերի և տեղեկատվական անվտանգության ապահովման գործիքների մասին: Ծրագրի մասնակիցները կսովորեն տեղակայել և կարգավորել ցանցային և տվյալների անվտանգության ապահովման գործիքները, բացահայտել հարձակումները և դրանց գործարկման հնարավոր մեխանիզմներն ու հասկանալ հաքերների հարձակումների հոգեբանությունը և դրդապատճառները:
Դասընթացը կազմակերպվել է ԵԱՀԿ կողմից Հայաստանի կիբերանվտանգության բարելավման աջակցության ջանքերի շրջանակներում, ասվում է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի հաղորդագրության մեջ:

Some 30 police cadets and representatives of law enforcement bodies started a two-week training course on information security on May 13, 2013, organized by the OSCE Office in Yerevan at the Police Academy of Armenia.
According to a press release, the participants will learn basic skills in protecting IT systems and data as well as how to investigate computer and computer-facilitated crimes. The overarching goal is to provide students with an understanding of the techniques behind different cyber-attacks as well as the tools for ensuring the security of networks, systems and information.
The course will teach students to deploy and configure tools for ensuring network and data security, identify attacks and the possible mechanisms for launching them and understand the psychological emotions that are exploited by hackers.