Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն այսօր վերսկսել է մարզումները Երևանում: Մինչ այդ բռնցքամարտիկները մարզվել են Ծաղկաձորում՝ պատրաստվելով Եվրոպայի առաջնությանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասաց, որ առաջնությունում հանդես կգան 7 հայ բռնցքամարտիկներ:
«Մինչ ԵԱ-ն մենք մայիսի 19-29-ին Կիևում համատեղ հավաք կանցկացնենք Ուկրաինայի, Ֆրանսիայի, Իռլանդիայի, հավանաբար, նաև Ադրբեջանի հետ: Տղաները լավ մարզավիճակում են, ամեն ինչ կանենք մեր երկրպագուներին ուրախացնելու համար»,-ասել է Աղամալյանը:
ԵԱ-ում, որը կանցնի Մինսկում մայիսի 30-ից հունիսի 9-ը, հանդես կգան Հովհաննես Դանիելյանը (49կգ), Նարեկ Աբգարյանը (52կգ), Արամ Ավագյանը (56կգ), Հովհաննես Բոչկովը (60կգ), Արա Պուլուզյանը (64կգ), Արման Հովիկյանը (75կգ) և Արմեն Սիմոնյանը (+91կգ):

Сборная Армении по боксу сегодня в Ереване возобновила тренировки . До этого боксеры тренировались в Цахкадзоре, готовясь к чемпионату Европы.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Карен Агамалян сказал, что на чемпионате выступят 7 боксеров.
“До ЧЕ мы 19-29 в Киеве проведем совместный сбор с Украиной, Францией, Ирландией, и по всей вероятности, с Азербайджаном. Ребята находятся в хорошей форме, сделаем все, что бы порадовать наших болельщиков”,- сказал Агамалян.
На ЧЕ, который пройдет в Минске с 30 мая по 9 июня, выступят Ованнес Даниелян (в/к 49), Нарек Абгарян (в/к 52), Арам Авагян (в/к 56), Ованнес Бочков (в/к 60), Ара Пулузян (в/к 64), Арман Овикян (в/к 75) и Армен Симонян (в/к +91).