Վիկ Դարչինյանի մարզիչ Վազգեն Բադալյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ իր սանը տպավորիչ հաղթանակ է տարել մեքսիկացի Խավիեր Գալլոյի նկատմամբ: Դարչինյանը մայիսի 11-ին 4-րդ ռաունդում նոկաուտի է ենթարկել մեքսիկացի բռնցքամարտիկին:
«Այս մենամարտում Վիկը գործում էր արագ ու ընտրել էր ճիշտ տակտիկական պլան: Նա շատ թեթև էր աշխատում ռինգում, և մենամարտը շատ դիտարժան ստացվեց: Միայն 2-րդ ռաունդում նա մի փոքր նվազեցրեց արագությունը, սակայն կարողացավ շատ արագ հավաքվել»,-ասել է Բադալյանը:
Ըստ մարզչի, Դարչինյանին հաջողվել է ճիշտ օգտագործել ձեռքերը և խորամանկ հարվածներ հասցնել: Բադալյանը նշել է, որ բռնցքամարտիկն ամբողջ ուժով չէր գործում, սակայն նրա հարվածները ճշգրիտ էին ու տեղին:
Այժմ Դարչինյանը կաշխատի մենամարտ անցկացնել առաջին կիսաթեթև քաշում WBC վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկտոր Տերասասի կամ էլ կիսաթեթև քաշային կարգում WBC վարկածով չեմպիոն Աբներ Մարեսի հետ, որին զիջել է 2010 թվականին:

14 Май 2013 - 13:19 AMT
Наставник армянского боксера Вика Дарчинян Вазген Бадалян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что его подопечный одержал впечатляющую победу над Хавьером Галло (Мексика). Дарчинян 11 мая в 4 раунде нокаутировал мексиканского боксера.
“В этом бою Вик действовал очень быстро и выбрал правильный тактический план. Он работал на ринге очень легко, и поединок получился очень зрелищным. Лишь во 2 раунде он немножко сбавил темп, но смог быстро собраться”,- сказал Бадалян.
По словам тренера, у Дарчиняна получалось правильно использовать руки, благодаря чему он наносил очень хитрые удары. Бадалян отметил, что боксер действовал в пол силу, но его удары получались правильными и точными.
“Галло, как и все мексиканские боксеры могут воспользоваться даже маленькими ошибками соперника, и во 2 раунде мы увидели, что он попытался что-то сделать. Однако, Вик быстро собрался и смог достичь результата”,- подчеркнул Бадалян.
Теперь армянский боксер постарается провести поединок с чемпионом по версии WBC в первом полулегком весе Виктором Террасасом или же чемпионом по версии WBC в полулeгком весе Абнером маресом, которому уступил в 2010 году.