Հունիսի 21-22-ին Երևանում տեղի կունենա հերթական DigiTec Business Forum-ը, որի նպատակն է խթանել ՏՏ ոլորտի մշակումների կիրառումը գործարար միջավայրում: Այդ մասին մայիսի 15-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը: «Վերջին 5 տարիներին բիզնեսը սկսել է ավելի լուրջ վերաբերվել ՏՏ լուծումներին ու դրանց կիրառմանը»,-ասել է նա:
Իր հերթին Արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը նշեց, որ հայաստանյան ընկերությունները կառավարման համակարգերի, տրանսպորտի կառավարման GPS, պահեստների կառավարման համակարգերի պահանջարկ ունեն: Ակնկալվում է, որ համաժողովին կմասնակցեն շուրջ 60 ընկերություններ, այդ թվում՝ Իտալիայից, Սինգապուրից, ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Վրաստանից:

С целью стимулирования использования в бизнесе разработок сферы ИТ и укрепления связи между ними 21-22 июня в Ереване пройдет очередной DigiTec Business Forum. Об этом 15 мая на пресс-конференции сообщил исполнительный директор Союза предприятий информационных технологий (СПИТ) Карен Варданян. «За последние 5 лет бизнес стал серьезно относиться к ИТ-решениям и их применению», – подчеркнул он.
В свою очередь Арсен Казарян добавил, что армянские компании сегодня предъявляют спрос на системы управления, в том числе для складирования, GPS и иные. По его словам, на сегодняшний день в компаниях в обязательном порядке имеются системные инженеры и программисты.
Ожидается, что в предстоящем форуме примут участие 60 компаний, в том числе из Италии, Сингапура, США, России и Грузии.